AKTUALNOŚCI – EVENTS

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI: EVENTS

AFF_grafika_ogolna_2021

CINEMAFORUM i American Film Festival kontynuują współpracę

Warszawskie CINEMAFORUM - Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych i wrocławski American Film Festival kontynuują współpracę i otwierają nabór do wspólnej sekcji programowej prezentującej krótkometrażowe kino amerykańskie. Zakwalifikowane filmy zostaną pokazane w ramach cyklu „American Shorts” prezentowanego podczas obu festiwali.
2 (1)

Znamy datę 14. KAMERALNEGO LATA

14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 4-10 lipca 2021 roku. – Kameralne Lato znów na kulturalnej wakacyjnej mapie Radomia. W tym roku Ogólnopolskie Spotkania Filmowe startują – jak niegdyś – w lipcu. Wracamy do daty, do której przywykli mieszkańcy miasta i stali bywalcy festiwalu - mówi…
Kopia Kopia Kopia Kopia 1-6 lipca 2021

Znamy datę 20. CINEMAFORUM

CINEMAFORUM – 20. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w dniach 3-7 listopada 2021 roku w Warszawie. - Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli zaprosić naszą publiczność na festiwal hybrydowy, w ramach którego tradycyjne pokazy w kinie – podstawa każdej imprezy filmowej – zostaną uzupełnione o wydarzenia online…
WAMA_Film_Festival_2021_data

Znamy datę 8. WAMA Film Festival

8. WAMA Film Festival w Olsztynie odbędzie się w dniach 5-9 października 2021 roku. Mimo pandemii, zespół organizatorów WAMA Film Festival nie zwalnia tempa i szykuje kolejną edycję pełną filmowych wrażeń. Do zobaczenia w Olsztynie!
Złote Lwy 45. FPFF

Laureaci 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Po raz pierwszy w historii Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę dla najlepszego filmu otrzymała pełnometrażowa animacja – „Zabij i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Znamy również werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz laureatów wyróżnień przyznanych przez Jury Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
deadline-plus-opla-2

ZGŁOŚ FILM NA O!PLA 2021

Już po raz DZIEWIĄTY Animation Across Borders, inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do konkursów w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.
KG_MEMORABLE_FOTOS

Znamy laureatów CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych

Francuski film „Memorable” w reżyserii Bruno Colleta zdobył Grand Prix Konkursu Głównego CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych. Poznaliśmy również laureatów wręczonych już po raz szesnasty Nagród im. Jana Machulskiego, a także zwycięzców czwartej edycji Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego SCRIPT WARS.