AKTUALNOŚCI – EVENTS

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI: EVENTS

Złote Lwy 45. FPFF

Laureaci 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Po raz pierwszy w historii Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę dla najlepszego filmu otrzymała pełnometrażowa animacja – „Zabij i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Znamy również werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz laureatów wyróżnień przyznanych przez Jury Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
deadline-plus-opla-2

ZGŁOŚ FILM NA O!PLA 2021

Już po raz DZIEWIĄTY Animation Across Borders, inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do konkursów w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.
KG_MEMORABLE_FOTOS

Znamy laureatów CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych

Francuski film „Memorable” w reżyserii Bruno Colleta zdobył Grand Prix Konkursu Głównego CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych. Poznaliśmy również laureatów wręczonych już po raz szesnasty Nagród im. Jana Machulskiego, a także zwycięzców czwartej edycji Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego SCRIPT WARS.
BAFTA_73_COWS

CINEMAFORUM zaprasza na przeglądy najciekawszych shortów z całego świata

Festiwal CINEMAFORUM od lat współpracuje z legendarnym festiwalem filmów krótkometrażowych w Oberhausen i również w tym roku zaprasza na przegląd najciekawszych filmów z tej imprezy. W programie nie zabraknie także sekcji prezentującej krótkie metraże nagradzane przez BAFTA - Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Tegoroczna edycja CINEMAFORUM odbędzie się online.
Janusz_Zaorski_foto1

Jury 19. edycji CINEMAFORUM

Przedstawiamy Jury CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych, które będzie oceniać filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego. O Grand Prix powalczą 22 filmy.
_DSC8169

Nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego – edycja 2020

Przedstawiamy tytuły filmów nominowanych do Nagród im. Jana Machulskiego, które nieprzerwanie od 2004 roku służą uhonorowaniu najzdolniejszych polskich twórców kina krótkometrażowego. Nominacje przyznane zostały przez niezależne od siebie składy jurorskie festiwali filmów krótkometrażowych z całej Polski.