AKTUALNOŚCI – EVENTS

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI: EVENTS

KG_WLASNE_SMIECI_FOTOS

NAJLEPSZE ŚWIATOWE PRODUKCJE KRÓTKOMETRAŻOWE W TWOIM DOMU!

Znamy 22 filmy, które powalczą o Grand Prix w konkursie CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych. Tegoroczna edycja CINEMAFORUM odbędzie się online na platformie mojeekino.pl w dniach 4-8 listopada.
gdynia festiwal

Filmy konkursowe na 45. FPFF

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakwalifikowało się aż 27 filmów. Prezentujemy również wyniki festiwalowej selekcji do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Mikrobudżetowych.
Otwarcie 7 edycji WAMA Film Festival fot. Przemysław Skrzydło

Wystartowała 7. edycja WAMA FILM FESTIWAL w Olsztynie

Rozpoczął się największy festiwal filmowy Warmii i Mazur. Przed widzami cztery dni pokazów koprodukcji międzynarodowych nagradzanych w Berlinie, Karlowych Warach Wenecji, San Sebastian oraz najlepszych polskich filmów krótkometrażowych. Olsztyński WAMA Film Festival już od siedmiu lat buduje swoją pozycję najważniejszego wydarzenia filmowego w kalendarzu kulturalnym regionu.
He’s the one – Still 3

Przegląd amerykańskich krótkich metraży podczas 19. CINEMAFORUM

W Stanach Zjednoczonych powstaje co roku mnóstwo znakomitych shortów, które nie docierają do polskiej widowni. CINEMAFORUM i American Film Festival we Wrocławiu zapraszają na sekcję American Shorts - autorski przegląd najlepszych krótkich metraży.
CINEMAFORUM (3), fot. Przemysław Skrzydło

Rusza nabór filmów na 19. CINEMAFORUM

Do 12 października 2020 r. potrwa nabór filmów do Konkursu Głównego CINEMAFORUM - 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych. Najlepsze filmy powalczą o Grand Prix sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.