AKTUALNOŚCI – EDU

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI: EDU​

2105_nabor_800x600_prakt_w_kult_praktykanci__auto_1600x800

Letnie praktyki w programie “Praktykuj w kulturze”

Zapraszamy praktykantów i praktykantki na letnią edycję programu "Praktykuj w kulturze!" Na wasze zgłoszenia czekamy do 14 czerwca 2021 r. Podczas tej edycji przygotowaliśmy trzy rodzaje stanowisk stażowych: Redaktora w Biurze Prasowym, Koordynatora Projektu Międzynarodowego i Pracownika Biura Organizacyjnego.
kameralne_lato_2021_warsztaty_filmowe

Ruszył nabór na warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA

Organizatorzy 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu zapraszają młodzież z całej Polski do udziału w dwóch bezpłatnych programach edukacji filmowej: Międzynarodowych Warsztatach Filmowych #FOLLOW ME oraz Mazowieckich Warsztatach Filmowych ABC PRACY Z KAMERĄ. Nabór potrwa do 14 czerwca 2021 roku.
MASTERCLASS – wykładowcy

Przedstawiamy wykładowców 7. edycji programu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”!

Już 29 marca rusza 7. edycja programu „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania”. O każdym etapie realizacji dzieła filmowego opowiedzą wyjątkowi wykładowcy – specjaliści w swoich dziedzinach. Pod ich czujnym okiem uczestnicy będą rozwijać swoje projekty filmowe. Rekrutacja na warsztaty trwa do 25 marca. Większość zajęć będzie prowadzona online.
MASTERCLASS_2021_fb_ostateczne

Rusza nabór na hybrydowe warsztaty filmowe w ramach 7. edycji programu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”!

Wyjątkowa edycja warsztatów „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania” już za chwilę. To niepowtarzalna okazja dla uczestników, by zdobyć nowe doświadczenia w gronie filmowych pasjonatów. Rekrutacja potrwa do 25 marca 2021 r. 7. edycja warsztatów odbędzie się w formule hybrydowej, łączącej webinaria i wykłady online z ćwiczeniami praktycznymi realizowanymi w niewielkich grupach…
podsumowanie_masterclass_grafika

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Obejrzyj spotkania z twórcami filmowymi

Zapraszamy do obejrzenia masterclassów ze zwycięzcami Nagród im. Jana Machulskiego. Bohaterami poszczególnych odcinków są Piotr Dylewski, Jan Bujnowski, Michał Rytel-Przełomiec, Rozalia Mierzicka, duet artystyczny Piasek & Wójcik oraz Ewa Jastrzębska. Tematyka spotkań dotyczy reżyserii filmowej, scenariopisarstwa, realizacji obrazu filmowego, aktorstwa, montażu filmowego i organizacji produkcji filmowej.
1-1

Filmy zrealizowane podczas warsztatów EAST – European Academy of Social Transformation

W trakcie 7. WAMA Film Festival odbyły się międzynarodowe warsztaty „EAST - European Academy of Social Transformation”. Prezentujemy trzy krótkie formy filmowe zrealizowane przez młodzież, dotyczące tak istotnych dla naszej części Europy zagadnień, jak ochrona przyrody, czy skomplikowane losy lokalnych społeczności funkcjonujących na styku różnych kultur i narodowości.
3

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Ewą Jastrzębską

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez Ewę Jastrzębską, laureatkę Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Film”. Producentka „Sztangisty” opowie o organizacji produkcji filmowej. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 17 lutego 2021 r. o godz. 18:00.
6

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Piaskiem & Wójcikiem

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez duet artystyczny Piasek & Wójcik, laureatów Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Montaż”. Autorzy montażu do „Jazdy obowiązkowej” opowiedzą m.in. o wyborze drogi zawodowej, współtworzeniu filmów dokumentalnych i fabularnych oraz współpracy z reżyserami. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku…