Przejdź do treści

AKTUALNOŚCI – EDU

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI: EDU​

2105_nabor_800x600_prakt_w_kult_praktykanci__auto_1600x800

Wiosenne praktyki w FILMFORUM

Wystartowała wiosenna edycja programu Praktykuj w kulturze! Jeśli młode kino to Twój konik, wiążesz swoją przyszłość z pracą w promocji i/lub masz ochotę poznać festiwale filmowe od kuchni oraz zdobyć doświadczenie w organizowaniu filmowych projektów edukacyjnych – zgłoś się!
rok 2022 w filmforum

Podsumowanie 2022 roku w Stowarzyszeniu FILMFORUM

W 2022 roku zaprezentowaliśmy niemal 170 filmów w ramach 3 festiwali, na których nagrody otrzymało ponad 30 twórców. Wśród nich znaleźli się m.in. zdobywcy Nagród im. Jana Machulskiego  – prestiżowego projektu, który realizowaliśmy już po raz osiemnasty. Organizowaliśmy też programy edukacji filmowej, wydarzenia branżowe, programy stażowe i wolontariaty. Braliśmy udział…
Masterclass wydarzenie 0 – CINEMAFORUM (900×600 px)

Wystartowała 9. edycja programu MASTERCLASS – Szkoła Filmowania

W ramach pierwszego etapu 9. edycji programu „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania” uczestnicy warsztatów spotkają się z doświadczonymi filmowcami reprezentującymi różne profesje. Praktycy i eksperci w swoich dziedzinach przedstawią im charakterystykę pracy scenarzysty, reżysera, operatora, montażysty i aktora filmowego (z perspektywy reżysera castingu).
Polsko-Ukrainskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza 2022 900×600

Rekrutacja na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe odbędą się już po raz ósmy. Cykl zajęć jest propozycją dla każdego, kto jest ciekawy pracy z i przed kamerą. To okazja, by uczestniczyć w każdym etapie procesu powstawania filmu – tworzeniu scenariusza, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu i montażu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września!