Przejdź do treści

KAMERALNE LATO czeka! Zgłoś się na warsztaty filmowe w Radomiu!

warsztaty

Otwieramy nabór na tegoroczne edycje warsztatów ABC PRACY Z KAMERĄ i TOGETHER – ToGetThere. Na zgłoszenia młodych pasjonatów kina czekamy do 17 czerwca 2024!

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ oraz Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetThere to stałe punkty programu KAMERALNEGO LATA, bez których trudno wyobrazić sobie tę imprezę. Co roku, w pierwszym tygodniu lipca nastolatkowie z Radomia i okolic każdego dnia spotykają się w Pracowni Nowych Mediów, by pod okiem czuwających nad grupami opiekunów stawiać pierwsze kroki na planie filmowym, podejmować dyskusje na ważne tematy i realizować krótkie spoty profilaktyczne. W tym samym czasie młodzież z różnych stron Europy (tym razem z Polski, Niemiec, Węgier i Włoch) opanowuje miasto, dzieląc się ze sobą doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat realiów współczesności, poznając w praktyce filmowe rzemiosło i tworząc własne reklamy społeczne. Przewodnikami po świecie kina i radomskich lokacjach są dla nich bardziej doświadczeni i tylko nieco starsi filmowcy.

Jeśli oczyma wyobraźni widzisz już siebie w jednej z powyższych grup, przeczytaj regulamin, wypełnij zgłoszenie i weź udział w rekrutacji na ABC PRACY Z KAMERĄ lub TOGETHER – ToGetThere. Jak to zrobić? Do kiedy można się zapisać? Gdzie znajduje się formularz? Kto może się zakwalifikować? I kiedy dokładnie odbędą się warsztaty? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ

Dla kogo? Młodzież w wieku 15 – 24 lata

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 czerwca 2024 r.

Termin warsztatów: 8-13 lipca 2024 r.

Formularz: https://kameralnelato.pl/formularz-abc-2024/

Regulamin: https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_regulamin_warsztaty_ABC_2024.pdf

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetThere

Dla kogo? Młodzież w wieku 18 – 29 lat

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 czerwca 2024 r.

Termin warsztatów: 7-13 lipca 2024 r. (6-14 lipca z podróżą)

Formularz: https://kameralnelato.pl/formularz-together-2024/

Regulamin: https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_regulamin_warsztaty_TOGETHER_2024.pdf

UWAGA! Podczas warsztatów międzynarodowych TOGETHER – ToGetThere wymagana jest znajomość języka angielskiego na komunikatywnym poziomie!

***

Osoby zakwalifikowane na warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ lub TOGETHER otrzymają informację drogą mailową do 19 czerwca 2024 r.


Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Projekt współfinansują: Gmina Miasta Radom oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekt TOGETHER współfinansuje Unia Europejska.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami branżowymi festiwalu są: Stowarzyszenie Filmowców PolskichMazowiecki Instytut Kultury oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

Partnerzy edukacyjni to: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Budapest Cultural Center (Węgry), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerami Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej są: Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Partnerem technologicznym festiwalu jest CANON i Canon Professional Services (CPS).

Partnerem logistycznym wydarzenia jest KIA Plejada.

Partnerami organizacyjnymi są: Pracownia Nowych MediówHufiec ZHP Radom-Miasto i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.