Przejdź do treści

Młodzi edukatorzy filmowi i animatorzy kultury! Zapraszamy na warsztaty XYZ w pracy z kamerą!

Jeśli interesuje Cię możliwość poznania backstage’u wydarzeń kulturalnych, marzysz o realizacji własnej inicjatywy lub chcesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie edukacji filmowej, bezpłatne warsztaty “XYZ w pracy z kamerą” przygotowane są właśnie dla Ciebie! 

Warsztaty „XYZ w pracy z kamerą” zaplanowane podczas Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu będą okazją do spotkań i konsultacji z ekspertami w obszarach edukacji filmowej, animacji kultury oraz zarządzania projektami w sektorze kreatywnym. W ramach warsztatów weźmiesz udział w zajęciach praktycznych w formule job shadowing, w ramach ćwiczeń design thinking opracujesz plan realizacji własnego przedsięwzięcia kulturalnego lub inicjatywy z zakresu edukacji kulturalnej. Ponadto projekt umożliwi Ci dołączenie do sieci osób o podobnych zainteresowaniach. Brzmi ciekawie? W takim razie nie zwlekaj i wyślij zgłoszenie na “XYZ w pracy z kamerą”!

Formuła  

Warsztaty zostaną przeprowadzone w dwóch modułach tematycznych: 

  • MODUŁ I: dla edukatorów filmowych;  
  • MODUŁ II: dla animatorów kultury i liderów społecznych działających w sektorach kreatywnych. 

Termin i miejsce 

Warsztaty zaplanowane są w dniach 6-14 lipca 2024 r. w Radomiu, jako wydarzenie towarzyszące 17. Międzynarodowym Spotkaniom Filmowym KAMERALNE LATO. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator zapewnia zakwalifikowanym uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie. 

Zgłoszenia 

By zgłosić się na warsztaty “XYZ w pracy z kamerą”, wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja trwa do 17 czerwca 2024 r.

Pracownia A35 

Warsztaty “XYZ w pracy z kamerą” realizowane są ramach projektu wieloletniego „Pracownia A35”, którego celem jest edukacja liderów społecznych poprzez przekazanie im niezbędnej wiedzy, narzędzi i umiejętności pozwalających na inicjowanie oraz realizację własnych przedsięwzięć w sektorach kreatywnych. „Pracownia A35” to wspólna nazwa dla wielu zróżnicowanych działań Stowarzyszenia FILMFORUM, dedykowanych wspieraniu rozwoju zawodowego młodych animatorów kultury – osób, które rozważają możliwość związania ścieżki zawodowej z branżą kreatywną. Na każde z wydarzeń przeprowadzana jest osobna rekrutacja. 


Projekt „Pracownia A35” jest ogólnopolskim cyklem działań edukacyjnych realizowanym w okresie od 1 października 2023 r. do 30 września 2025 r. 

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.  

Projekt “Pracownia A35” współfinansuje Unia Europejska