Przejdź do treści

7. edycja projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” – obejrzyj filmy warsztatowe!

Obejrzyj filmy warsztatowe zrealizowane podczas 7. edycji projektu „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania”

Zapraszamy do obejrzenia etiud warsztatowych zrealizowanych w ramach 7. edycji warsztatów „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”. Przez kilka tygodni uczestnicy uczestniczyli w wykładach i webinariach, a następnie zrealizowali krótkie formy filmowe pod okiem opiekunów.

Celem warsztatów było nauczenie uczestników świadomego odbioru dzieła filmowego. Najważniejszym elementem projektu był cykl szkoleń praktycznych z poszczególnych dziedzin filmowych (scenariusz, reżyseria, organizacja produkcji, realizacja obrazu, montaż, aktorstwo), podczas których młodzież – bazując na profesjonalnym zapleczu technicznym i sprzętowym – tworzyła pod okiem profesjonalistów swoje pierwsze filmy krótkometrażowe.

Do udziału w 7. edycji warsztatów filmowych „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” zaproszono grono specjalistów, którzy dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami. Wykłady i webinaria prowadzili m.in.: scenarzysta Mateusz Pacewicz, producentka Magdalena Kamińska, autor zdjęć filmowych Andrzej Wolf, aktor, reżyser i scenarzysta Piotr Domalewski, montażystka Magdalena Chowańska oraz aktor Mateusz Damięcki – ambasador i opiekun programowy projektu. Opiekę artystyczną nad etiudami realizowanymi w ramach warsztatów pełnili: Kuba Bastkowski, Anna Morawiec i Robert Gajzler.

Etiudy warsztatowe zrealizowane przez uczestników warsztatów „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania można obejrzeć w serwisie YouTube.

"Mamihlapinatapai"

Opieka artystyczna: Robert Gajzler

Maja, główna bohaterka jest młodą studentką, która pragnie zakończyć pewien etap swojego życia. Ma dość przewidywalnego, nużącego losu, który dzieli wraz ze swoim chłopakiem. Chce wprowadzić w swoje życie spontaniczność, jest zmęczona rutyną. Jej przeciwieństwem jest Dawid. Każda chwila w jego życiu jest dokładnie zaplanowana, tak samo jak nadchodząca wielkimi krokami decyzja, zmieniająca losy pary.

"411"

Opieka artystyczna: Ania Morawiec

W warszawskiej klubokawiarni po raz pierwszy spotyka się grupa nieznajomych. Łączy ich jedno: miłość do kina. Postanawiają stworzyć wspólnie film. Reżyserką zostaje roztrzepana Ania, a operatorem ciągle głodny Ignacy. Podczas realizacji filmu w grupie zaczyna narastać konflikt i tylko pies zachowuje zimną krew, wprowadzając dużo radości i uśmiechów wśród ekipy. Zaprzyjaźnione zwierzę oraz scenarzysta Mateusz postanawiają doprowadzić realizację zdjęć do końca. Po nieudanych próbach, kiedy wszystko chyli się ku katastrofie, grupa odkrywa tajemnicze drzwi otwierające im perspektywę na nowy obraz rzeczywistości. Postanawiają stawić czoła wyzwaniom i dokończyć realizację filmu.

"Zniknijcie"

Opieka artystyczna: Jakub Bastkowski

Wyobraź sobie brak wsparcia wśród najbliższych wobec marzenia, dla którego chcesz poświęcić całe swoje życie! Dokładnie tak czuje się Michał – siedemnastoletni mieszkaniec Warszawy, który nie powinien mieć powodów do zmartwień. Nie odczuwa jednak zrozumienia u dwóch najbliższych mu osób – kochającej dziewczyny i wieloletniej przyjaciółki. W dodatku zazdrość jednej o drugą wcale nie ułatwiają mu życia. Czy Michał poradzi sobie w mieście pełnym pasji i możliwości? Czy zrobi kolejny krok, który może zaważyć na wszystkim…

Organizator: FILMFORUM
Partner: XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego
Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (7. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.