Przejdź do treści

Zostań wolontariuszem KAMERALNEGO LATA!

Zostań wolontariuszem KAMERALNEGO LATA!

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać fantastycznych ludzi i zdobyć doświadczenie przy organizacji ogólnopolskiego wydarzenia filmowego – wyślij nam swoją aplikację!

Termin zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to jedno z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Radomiu. Każdego roku na festiwal przybywają liczni twórcy polskiej sceny filmowej, aktorzy, reżyserzy i specjaliści z branży. Bogaty program wydarzenia – pokazy filmowe, spotkania z profesjonalistami i liczne warsztaty – co roku przyciągają szeroką publiczność. Dla ekipy wolontariuszy będzie to tydzień pełen wrażeń, nowych znajomości i budowania atmosfery kultowego festiwalu.

Praca przy organizacji festiwalu filmowego to unikatowe doświadczenie, które daje szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie, pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej. Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad zagranicznymi gośćmi.

Co zapewniamy:

 • doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych,
 • miłą atmosferę i zgrany zespół,
 • niezapomnianą przygodę,
 • oficjalny certyfikat odbytego wolontariatu,
 • ubezpieczenie,
 • udział w serii ciekawych wydarzeń artystycznych,
 • możliwość zaliczenia praktyk studenckich.
 

Jakich osób szukamy:

 • odpowiedzialnych,
 • zorganizowanych,
 • gotowych na nowe wyzwania,
 • komunikatywnych.

Termin realizacji wolontariatu: 3-11 lipca 2021 r.
Miejsce realizacji wolontariatu: Radom
Wiek wolontariuszy: 18-25 lat

Termin zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada USA w Warszawie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerem edukacyjnym wydarzenia jest American Corner Radom.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej (2. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.