Przejdź do treści

KAMERALNE LATO pozytywnie nakręci Radom już 4 lipca!

KAMERALNE LATO pozytywnie nakręci Radom już 4 lipca!

Już po raz 14. spotykamy się w Radomiu, gdzie odbywać się będzie kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie – Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, których głównym organizatorem jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Zobacz, jakie atrakcje czekają na uczestników w tym roku!

Do tegorocznych konkursów zgłoszono 191 filmów, w tym 148 do Konkursu Głównego, a 43 do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zakwalifikowano 22 filmy do Konkursu Głównego oraz 13 do konkursu HYDE PARK.

Do tegorocznych konkursów zgłoszono 191 filmów, w tym 148 do Konkursu Głównego, a 43 do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zakwalifikowano 22 filmy do Konkursu Głównego oraz 13 do konkursu HYDE PARK.

KONKURS GŁÓWNY

Pokazy filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego będzie można oglądać 8 i 9 lipca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA (ul. Kopernika 1) po pobraniu wejściówki z biura festiwalowego (teren MCSW Elektrownia). Biuro otwarte będzie codziennie od godziny 12:00 do rozpoczęcia ostatniego bloku projekcyjnego.

Zwycięzca Konkursu Głównego otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. zł oraz statuetkę Złotego Łucznika, która zostanie wręczona podczas gali finałowej KAMERALNEGO LATA.

Informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane w Konkursie Głównym znajdują się pod adresem:

HYDE PARK

Widzowie będą mogli oceniać nietuzinkowe projekcje Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK w restauracji OTWARTA – WINE CAFE w poniedziałek, 5 lipca od 21:30. Tradycyjnie nagrodę główną przyzna publiczność.

Informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane w Konkursie Filmów Odrzutowych HYDE PARK znajdują się pod adresem:

ATRAKCJE FESTIWALOWE

Uczestników festiwalu i mieszkańców Radomia jak zwykle czekają niezapomniane filmowe emocje i spotkania z twórcami.

Pierwszego dnia festiwalu (4 lipca) zaplanowaliśmy plenerowy pokaz filmowy w KINIE SAMOCHODOWYM.  Na ekranie zagości doceniana i wielokrotnie nagradzana, oscarowa produkcja „Green Book” (reż. Peter Farrelly). Projekcja odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przed hipermarketem Castorama, start o 21:30.

Mieszkańcy Radomia mogą także wziąć udział w bezpłatnym i otwartym cyklu AKADEMIA ZAWODOWCÓW, w ramach którego znani i lubiani twórcy opowiedzą o kulisach pracy w branży filmowej. W programie między innymi wykład aktorki i dyrektorki Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – Małgorzaty Potockiej.

W ramach cyklu KAMERALNE LATO DZIECIOM w ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej 7 lipca o 14:30, radomska młodzież i rodzice młodych ludzi będą mogli obejrzeć wyjątkowy obraz „Żałuję”, który w przejmujący sposób pokazuje, jak tragiczne w skutkach może okazać się lekceważenie z pozoru błahych młodzieńczych problemów.

W ramach cyklu NIEBO NAD RADOMIEM 6,7 i 8 lipca na Dziedzińcu Hufca ZHP Radom-Miasto (Rynek 1) będzie można obejrzeć filmowe hity „Narodziny gwiazdy” (reż. Bradley Cooper), „Nowy, lepszy człowiek” (reż. Tommy Pallotta, Femke Wolting) oraz „Lot” (reż. Robert Zemeckis). Początek pokazów o godz. 21:30.

Szczegółowy program wydarzeń otwartych jest dostępny na stronie:

DO ZOBACZENIA W RADOMIU JUŻ 4 LIPCA!

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada USA w Warszawie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami edukacyjnymi wydarzenia są: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR, Kuźnia Artystyczna – Pracownia Nowych Mediów, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta i Education USA.

Festiwal organizowany jest we współpracy z partnerami branżowymi: Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Mazowieckim Instytutem Kultury i Mazovia Warsaw Film Commission.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Hufiec ZHP Radom-Miasto.

Partnerem logistycznym festiwalu jest KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej (2. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.