Przejdź do treści

Zgłoś swój klip na Pokaz Niezależnych Teledysków podczas 22. CINEMAFORUM!

Pokaz Niezależnych Teledysków

Chcesz zobaczyć swój muzyczny klip na kinowym ekranie? Wyślij zgłoszenie na Pokaz Niezależnych Teledysków! Nabór trwa do 15 października 2023 roku.

Teledysk to kolejne oblicze krótkiej formy filmowej, na której skupia się całe CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie. Właśnie dlatego już po raz dwunasty w ramach festiwalu odbędzie się Pokaz Niezależnych Teledysków. Pomysłodawczynią, organizatorką i selekcjonerką tego kultowego wydarzenia jest współzałożycielka i członkini zarządu Stowarzyszenia FILMFORUM – Marta Karnkowska.

Pokaz Niezależnych Teledysków, czyli jakich?

Do przeglądu można zgłaszać klipy animowane, aktorskie, fabuły i video-arty; teledyski amatorskie i profesjonalne; offowe i mainstreamowe. Umieszczona w nazwie pokazu niezależność prezentowanych dzieł wyraża się w samej ich formie, która nie podlega żadnym regułom i pozwala na pełną wolność twórczej ekspresji.

Od zawsze impreza ma specjalne miejsce dla filmów, które powstały zgodnie z ideą DIY (do it yourself), zarówno w odniesieniu do teledysków, jak i do muzyki, którą ilustrują – komentuje organizatorka. – Na naszym festiwalowym ekranie zdarzało nam się jednak pokazywać też klipy zawodowych filmowców zrealizowane do muzyki znanych artystów. Obowiązuje pełna dowolność.

Jak zgłosić swój klip?

By wziąć udział w naborze, do 15 października 2023 roku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cinemaforum.pl:

Wyniki selekcji zostaną ogłoszone na stronie festiwalu oraz w social mediach. 12. Pokaz Niezależnych Teledysków odbędzie się 26 listopada 2023 roku w kinie Atlantic.


Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Głównym obiektem festiwalowym jest Kino Atlantic w Warszawie.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, American Film Festival oraz British Council. Partnerem technologicznym projektu jest BEIKS Machulski.