Przejdź do treści

Zgłoś swój film na 3. FREEDOM Film Festival!

Wystartował nabór zgłoszeń do konkursów filmów krótkometrażowych 3. FREEDOM Film Festival. Na polskie i zagraniczne produkcje oscylujące wokół szeroko pojętej tematyki wolności czekamy do 30 kwietnia 2024 roku.

FREEDOM Film Festival stawia pierwsze w pełni samodzielne kroki! Już nie jako część Kameralnego Lata, lecz zupełnie odrębna impreza filmowa, startuje 10 lipca 2024 roku w Radomiu, by zaprezentować lokalnej publiczności młode, prawdziwie wolnościowe kino, a wschodzących twórców z różnych stron świata zaprosić do dyskusji, debat, wspólnego doświadczania filmowych emocji i doskonalenia swoich umiejętności.

Jeśli chcecie znaleźć się w gronie filmowców, którzy podzielą się swoją twórczością z uczestnikami 3. edycji FREEDOM Film Festival i spędzą z nami 3 letnie, lipcowe dni na południowym Mazowszu, jesteście we właściwym miejscu i czasie. Właśnie otworzyliśmy nabór zgłoszeń do konkursów 3. FFF.

KONKURSY W RAMACH 3. FREEDOM FILM FESTIVAL

W ramach 3. edycji FREEDOM Film Festival odbędą się dwa otwarte dla publiczności konkursy:

  • Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, w którym mogą wziąć udział filmy krótkometrażowe (do 40 minut) reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe;
  • Ogólnopolski Konkurs Filmów Krótkometrażowych, w którym mogą wziąć udział filmy krótkometrażowe (do 40 minut) reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe, wyprodukowane w Polsce oraz posiadające polskiego producenta lub koproducenta.

Tematyka? Dowolna! Selekcjonerki konkursów ogólnopolskiego i międzynarodowego – Marta Karnkowska i Anna Andriushchenko, wraz z dyrektorem artystycznym festiwalu Łukaszem Adamskim, podkreślają jednak, że w swoich wyborach kierują się nie tylko jakością otrzymanych produkcji, ale też ich podejściem do tematyki wolności.

–  Założeniem festiwalu, a zatem również odbywających się w jego ramach konkursów, jest pielęgnacja i promocja idei wolności w jej rozmaitych aspektach – mówi Łukasz Adamski. – Jako zespół selekcyjny stawiamy więc na filmy, które dotykają tej tematyki, jednocześnie dając zgłaszającym pełną wolność artystyczną, jeśli chodzi o formę, rodzaj, gatunek i treść ich dzieł – dodaje.

3. FREEDOM FILM FESTIVAL – JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ FILM?

By zgłosić swój film, należy zapoznać się z regulaminem FREEDOM Film Festival oraz wypełnić zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy:

Każdy twórca może zgłosić dowolną liczbę filmów do konkursów, z zastrzeżeniem, że jeden film można zgłosić tylko do jednego konkursu (wyboru dokonuje się w formularzu zgłoszeniowym).

Nabór filmów trwa do 30 kwietnia 2024 roku. Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminie. Tytuły zakwalifikowanych filmów zostaną ogłoszone do 10 czerwca 2024 roku.


Organizatorem FREEDOM Film Festival jest Stowarzyszenie FILMFORUM.