Przejdź do treści

Zgłoś się na wiosenne warsztaty Stowarzyszenia FILMFORUM!

Masterclass i MWR

Od dziś można zapisywać się na wiosenne programy edukacji filmowej – warsztaty filmu fabularnego „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” oraz Młodzieżowe Warsztaty Reportażu. Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia!

Młodych warszawiaków i warszawianki, których pasją jest kino, chcą poznać kulisy tworzenia filmów i spróbować swoich sił na planie zdjęciowym, zapraszamy do wzięcia udziału w darmowych warsztatach filmowych! Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy ofertę zarówno dla miłośników fabuły, jak i dla osób zafascynowanych reportażem i filmem dokumentalnym.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania

„MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to ponad dwumiesięczny kurs realizacji filmów fabularnych, podczas którego młodzież poznaje podstawy pisania scenariuszy, realizacji obrazu filmowego i dźwięku na planie, montażu, produkcji i aktorstwa. Jak co roku, filmowej teorii i praktyki dwie grupy warsztatowe będą uczyć się od najlepszych – podczas wykładów, zajęć praktycznych i pracy na planie. Rezultatem kursu będą krótkie etiudy filmowe, zrealizowane przez każdą z grup.

MASTERCLASS 2024 – Najważniejsze informacje

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 kwietnia 2024

Termin warsztatów: kwiecień – czerwiec 2024

Wiek uczestników: 15-24 lata

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w warsztatach „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”, wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:

***

MŁODZIEŻOWE WARSZTATY REPORTAŻU

Równolegle z MASTERCLASS uruchamiamy także nabór na warsztaty dokumentalne. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu to cykl wykładów i zajęć praktycznych, w ramach których doświadczeni dokumentaliści i reportażyści wprowadzają młodych ludzi w tajniki swoich profesji i dostarczą im podstawowej wiedzy na temat pracy z bohaterem, obsługi sprzętu filmowego czy oprogramowania do edycji obrazu i dźwięku. Wyposażeni w teorię uczestnicy, mogą od razu wykorzystać ją w praktyce, realizując własne, osadzone w warszawskiej tkance miejskiej etiudy.

MWR 2024 – Najważniejsze informacje

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 kwietnia 2024

Termin warsztatów: kwiecień – czerwiec 2024

Wiek uczestników: 15-24 lata

Jak się zgłosić?

Na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu można zapisać się po przeczytaniu regulaminu, klikając w poniższy link:

Osoby zakwalifikowane do 10. edycji projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” oraz 8. edycji Młodzieżowych Warsztatów Reportażu zostaną o tym powiadomione mailowo do 15 kwietnia 2024 roku.


Organizatorem wiosennych programów edukacji filmowej jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partnerem projektów jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Partnerem 10. edycji „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” jest XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja.

Partnerem 8. edycji Młodzieżowych Warsztatów Reportażu jest Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Projekty współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.