Przejdź do treści

ZGŁOŚ SIĘ NA MŁODZIEŻOWE WARSZTATY REPORTAŻU!

ZGŁOŚ SIĘ NA MŁODZIEŻOWE WARSZTATY REPORTAŻU!

Chcesz zrealizować krótkometrażowy reportaż filmowy? Zgłoś się na 5. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu, na których pod okiem doświadczonych specjalistów rozwiniesz swoje zainteresowania filmowe. Opiekunem artystycznym warsztatów jest prof. Maria Zmarz-Koczanowicz – wybitna dokumentalistka, wieloletnia wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi.

Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu. Zajęcia odbywać się będą w formule online w poniedziałki, wtorki i piątki, od 24 listopada do 18 grudnia 2020 roku w Warszawie (w godzinach 17:00 – 19:15). W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 24 lat.

Celem projektu jest poznanie i praktyczne doświadczenie wszystkich etapów procesu produkcji reportażu filmowego i telewizyjnego – od budowania koncepcji, zbierania dokumentacji i pisania scenariusza, po zdjęcia, montaż, emisję i proces dystrybucji. Podczas serii webinariów, warsztatów online oraz konsultacji internetowych, pod okiem profesjonalistów, uczestnicy zrealizują krótkie reportaże filmowe, będące subiektywnym, wnikliwym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Organizatorzy mają nadzieję, że powstałe etiudy filmowe, będące efektem realizacji projektu, staną się autentycznym głosem pokolenia, dotykającym prawdziwych emocji, prezentującym wielowymiarowy obraz rzeczywistości i dotykającym realnych aspektów życia młodych Polaków.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie smartfona ze sprawnie działającym aparatem fotograficznym z możliwością nagrywania wideo.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ze względu na obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii i konieczność zastosowania się do bieżących wytycznych, dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego projekt w roku 2020 będzie realizowany za pośrednictwem sieci Internet.

Organizatorem 5. Młodzieżowych Warsztatów Reportażu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.