Przejdź do treści

ZGŁOŚ FILM NA O!PLA 2021

ZGŁOŚ FILM NA O!PLA 2021

Już po raz DZIEWIĄTY Animation Across Borders, inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do konkursów w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE. Termin zgłaszania filmów ONLINE upływa 31. grudnia 2020 r.

Nowością w Konkursie Głównym jest Kategoria TERAZ MY! skierowana do młodzieży w wieku 13-18 lat, a w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! możliwość zgłaszania filmów skierowanych do dzieci w wieku 10-12 lat.

Konkurs Główny oraz Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! odbędzie się w dniach 1 marca – 4 kwietnia 2021 roku w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski bądź online/on-demand (w przypadku ograniczeń wynikających z pandemii COVID19). Termin festiwalu może ulec zmianie.

Jurorami w konkursie będą sami widzowie w różnym wieku uczestniczący w projekcjach konkursowych; stacjonarnie bądź online.

W ramach festiwalu odbędzie się także Konkurs O!PLAKAT ANIMACJI.

WAŻNE! Nowy adres e-mail: oplafest@gmail.com 

***

  1. Do konkursów przyjmowane są FILMY ANIMOWANE ZREALIZOWANE W POLSCE LUB ZAGRANICĄ PRZEZ TWÓRCÓW O POLSKICH KORZENIACH, SKIEROWANE DO WIDZÓW DOROSŁYCH/MŁODZIEŻY 16+ (KONKURS GŁÓWNY) LUB DZIECI Z RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH, ALE TAKŻE PRZEZ DZIECI/MŁODZIEŻ W RÓŹNYM WIEKU (KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! ORAZ KATEGORIA TERAZ MY! W KONKURSIE GŁÓWNYM), ZREALIZOWANE POMIĘDZY 1. STYCZNIA 2019, A 31. GRUDNIA 2020, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 30 minut (włącznie z napisami końcowymi).
  2. Możliwe jest zgłoszenie filmu dłuższego (średniometrażowego, pełnometrażowego), który ma szansę zostać zaprezentowany w ramach specjalnych projekcji towarzyszących zorganizowanych w niektórych miejscowościach bądź online/on-demand (szczegóły do uzgodnienia).
  3. Jeden twórca/właściciel praw może zgłosić do selekcji dowolną ilość filmów z lat 2019-2020.

***

ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE

Termin zgłaszania filmów oraz przesłania ich do Organizatora upływa 31. grudnia 2020 r.

***

KONKURS GŁÓWNY

Każdy film może być zgłoszony do konkursu TYLKO w jednej z poniższych kategorii:

– PROFESJONALNA | filmy zrealizowane w wytwórniach/studiach filmowych (w systemie producenckim) w Polsce (narodowość twórcy nie ma znaczenia!), w tym filmy studenckie zrealizowane poza uczelnią (w systemie producenckim), bądź w koprodukcji z nią.

– STUDENCKA | filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych, w tym studentów zagranicznych studiujących w Polsce.

– OFF&GO! | filmy w pełni niezależne, powstałe poza szkołą/systemem producenckim, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe w ramach warsztatów animacji skierowanych do amatorów. Akceptowane są filmy zrealizowane w ramach stypendiów, ale poza systemem producenckim i szkołą.

– ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane dla muzyków, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.

– ANIMOWANE FRASZKI | filmy animowane na dowolny temat trwające od 1 do 90 sekund.

– FORMANIMY | animacje abstrakcyjne i eksperymentalne, w tym video art.

– POZA POLSKĄ | filmy zrealizowane ZA GRANICĄ – niezależnie lub w szkole – przez twórców o polskich korzeniach.

– TERAZ MY! | animacje zrealizowane przez MŁODZIEŻ (13-18); indywidualnie lub grupowo.

REGULAMIN

FORMULARZ

***

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

Filmy w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! (odcinek serii lub film pojedynczy) mogą być zgłoszone ze względu na WIEK ODBIORCY (film dla dzieci do 5 lat lub 6+ /początek SP lub 10+) lub WIEK TWÓRCY (dzieci do 12 lat lub młodzież 13-18).

REGULAMIN

FORMULARZ

***

Nagrodami regulaminowymi na O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA przyznawane kolejno za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii. Za zajęcie IV miejsca w każdej kategorii przyznawane są Dyplomy. Ponadto przyznawane są Wyróżnienia Specjalne O!PLA (Dyplomy) oraz nagrody pozaregulaminowe (m.in. zaproszenia poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali).