Przejdź do treści

VISTA LAB

PROJEKTY

ViSTa Lab - Visual Story Talent Lab

lokalizacja:
Sokołowsko

koordynacja:
dr Michał Oleszczyk

ViSTa Lab to tygodniowe warsztaty scenariuszowe, w ramach których spotkają się ze sobą studenci szkół filmowych z różnych części świata, by w ramach anglojęzycznych warsztatów pracować nad projektami filmów fabularnych. 

Ważnym elementem projektu jest postać Krzysztofa Kieślowskiego i materiały z Archiwum Kieślowskiego w Sokołowsku. Kieślowski jak mało kto nadaje się na patrona nowoczesnego kina międzynarodowego: był mistrzem formy fabularnej, dokumentalnej i serialowej, a jego dzieła okazały się uniwersalne. ViSTa (której nazwa nawiązuje do pięknych widoków Dolnego Śląska, jakie roztaczają się wokół Sokołowska) ma stać się miejscem spotkania różnych wrażliwości i pomysłów na kino, a także miejscem aktywnej nauki rozwijania filmowych projektów.

AKTUALNOŚCI | ViSTa Lab

vista_fb_The_new_date

Zmiana terminu ViSTa Lab Academy

Z przykrością informujemy, że ViSTa Lab Academy nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie. Nowy termin wydarzenia zostanie podany wkrótce.
vista_2021_zdjecie_w_tle_fb

Termin kolejnej edycji ViSTa Lab Academy

Kolejna edycja ViSTa Lab Academy odbędzie się w dniach 30 maja – 6 czerwca 2021 roku. ViSTa Lab Academy to międzynarodowe warsztaty scenariuszowe podczas których uczestnicy, wspólnie z doświadczonymi ekspertami, będą rozwijali swoje projekty filmów fabularnych oraz poznawali tajniki produkcji filmowej.
IMG_9109

Podsumowanie warsztatów ViSTa Lab

Głównym celem ViSTa Lab Academy była międzynarodowa wymiana doświadczeń między młodymi adeptami sztuki filmowej, w szczególności scenarzystami i reżyserami.