Przejdź do treści

Teatr Improwizacji – warsztat i spektakl czekają nas na CINEMAFORUM

Teatr Improwizacji - warsztat i spektakl czekają nas na CINEMAFORUM

Teatr improwizacji stał się inspiracją dla osób biorących udział w projekcie „Pracownia A35 – Program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury”. Zapraszamy na wydarzenia przygotowane przez naszych wolontariuszy!

Nowoczesny program szkoleniowy dla wolontariuszy jest wspaniałą okazją do zdobycia umiejętności związanych z pracą w dziedzinie kultury, jak również nawiązania sieci cennych znajomości. Głównym celem przedsięwzięcia było przeszkolenie młodych osób, które zyskały niezbędne kompetencje do prowadzenia własnych projektów kulturalnych. Stowarzyszenie FILMFORUM chce w ten sposób przyczynić się do kształtowania młodych liderów animujących życie kulturalne w Warszawie.

Finalnym efektem projektu „Pracownia A35” jest samodzielna realizacja przez uczestników własnego, samodzielnie przygotowanego przedsięwzięcia kulturalnego, które zostało włączone do oficjalnego programu 18. edycji CINEMAFORUM.

Organizator:
Stowarzyszenie FILMFORUM
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa


 W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące inicjatywy:

 • WTOREK (5 listopada 2019) 19.00 – 20.30
  Pracownia A35 (ul. gen. Władysława Andersa 35)
  PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU
  – panel dyskusyjny
  – spotkanie z wolontariuszami
  prowadzenie: SIMONE LIPIŃSKA PIOTR SIMON

 

 • ŚRODA (6 listopada 2019) 17.00 – 20.00
  Pracownia A35 (ul. gen. Władysława Andersa 35)
  WARSZTATY IMPROWIZACJI
  inicjatywa wolontariacka

Warsztaty poprowadzi Daniel Siedlecki – improwizator, aktor, założyciel Teatru Improwizacji „Pan Wigwam” oraz Szkoły Komedii „Wigwam Sql”.

Na warsztatach poznasz podstawowe techniki improwizacji teatralnej, a także odkryjesz jak szybko reagować w nowych i nietypowych sytuacjach. Rozwiniesz swoją kreatywność oraz dowiesz się jak słuchać siebie i innych. Nauczymy cię jak radzić sobie z tremą i wykorzystać ją do pozytywnego działania!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zgłoś się na warsztaty wysyłając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu na adres: biuro@filmforum.pl 

 • PIĄTEK (8 listopada 2019) 21.30
  Kino KINOTEKA – Kawiarnia (pl. Defilad 1)
  TEATR IMPROWIZACJI – występ
  inicjatywa wolontariacka

Teatr Improwizacji “Pan Wigwam” to grupa osób tworzących improwizowane przedstawienia, powstała w listopadzie 2014 roku, której inicjatorami byli Daniel Siedlecki i Michał Głebicki.

Teatr ten jest nastawiony na budowanie zaskakujących i wciągających fabuł. Pan Wingwam nie boi się eksperymentować ze sceną, postacią, fabułą, montażem, konwencją tematyczną, a także z… rekwizytami i kostiumem.

Cechą spektakli improwizowanych wigwamowców są eksperymenty fabularne: nagłe zwroty akcji, realizm przechodzący w absurd i gra z horyzontem oczekiwań widza. Każdy występ improwizowany jest skandalicznie nowy, jednorazowy, oryginalny i niepowtarzalny!
Wstęp wolny!

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa