Przejdź do treści

Video-recenzje powstałe w trakcie Polsko-Ukraińskich Warsztatów Krytyki Filmowej są dostępne online!

Video-recenzje powstałe w trakcie Polsko-Ukraińskich Warsztatów Krytyki Filmowej są dostępne online!

Uczestnicy Polsko-Ukraińskich Warsztatów Krytyki Filmowej, podczas 6. edycji WAMA Film Festival stworzyli dwie bardzo wymowne i poruszające etiudy. Na kilka październikowych dni, różne obiekty i lokacje olsztyńskie zamieniły się w plan filmowy i stały się miejscem do twórczych działań młodzieży z Polski i Ukrainy. Wynikiem projektu są filmy „Hidden Reality” oraz „Igor”.

„Hidden Reality”

Poruszająca opowieść o trudnej relacji nastoletniej dziewczyny z jej rodzicami. Dotyka poważnych problemów, które nie zawsze wychodzą na światło dzienne. Zazwyczaj nie mamy kłopotów z rozpoznaniem przemocy fizycznej, która pozostawia widoczne ślady. Przemoc psychiczna jest bardziej problematyczna – jej ślady są niewidoczne lub nieoczywiste…

Dziękujemy warsztatowiczom, którzy zdecydowali się na podjęcie tak trudnej tematyki, zainspirowanej filmem „Skóra” w reżyserii Mateusza Znanieckiego.

„Igor”

Ujmująca historia o wkraczaniu w dojrzałość. Niełatwe zderzenie z dorosłością potrafi zaskoczyć niejednego beztroskiego nastolatka. W życiu napotykamy na wiele trudności i problemów, z którymi musimy się zmierzyć. Dźwigając ciężar dorosłości, ważne jest, aby pojawił się ktoś, kto pomoże nam go unieść.

Uczestnicy Polsko-Ukraińskich Warsztatów Krytyki Filmowej stworzyli fantastyczną etiudę zainspirowaną filmem „Marcel” w reżyserii Marcina Mikulskiego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2019”.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Olsztyn.

Organizatorzy:
FILMFORUM.PL
CinemaHall