Przejdź do treści

Rusza nabór na hybrydowe warsztaty filmowe w ramach 7. edycji programu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”!

Rusza nabór na hybrydowe warsztaty filmowe w ramach 7. edycji programu „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania”!

Wyjątkowa edycja warsztatów „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” już za chwilę. To niepowtarzalna okazja dla uczestników, by zdobyć nowe doświadczenia w gronie filmowych pasjonatów. Rekrutacja potrwa do 25 marca 2021 r. 7. edycja warsztatów odbędzie się w formule hybrydowej, łączącej webinaria i wykłady online z ćwiczeniami praktycznymi realizowanymi w niewielkich grupach zadaniowych.

Tegoroczna edycja warsztatów pozwoli uczestnikom nie tylko poznać nowych ludzi, którzy tak samo kochają kino, ale przede wszystkim stworzy im szansę na nauczenie się podstaw realizacji filmu. Większość zajęć będzie prowadzona online, jednak nie będą to jedynie wykłady! Na uczestników czeka kreatywna praca w grupach zadaniowych, liczne ćwiczenia praktyczne i duuuuuża dawka interakcji z profesjonalistami z poszczególnych dziedzin filmowych. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by chociaż częściowo oderwać uczestników od ekranu komputera i, stosując się do wszelkich obostrzeń sanitarnych, pozwolić im wyjść w miasto i poobserwować je przez obiektyw kamery.

Warsztaty będą składać się z:

 • integracji,
 • wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży filmowej, którzy zaprezentują tajniki poszczególnych dziedzin: scenariusza, reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, aktorstwa oraz produkcji filmowej,
 • zajęć w grupach, które nauczą uczestników, jak pracuje się w ekipie filmowej na poszczególnych etapach powstawania filmu,
 • pracy na planie filmowym,
 • konsultacji, pozwalających na omówienie projektu filmowego na każdym jego etapie,
 • postprodukcji, gdzie przy wsparciu profesjonalisty uczestnicy zmontują swój własny film,
 • pracy nad promocją i rozpowszechnianiem zrealizowanych ćwiczeń filmowych,
 • finału warsztatów.

Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał okazję sam zrealizować krótki film, który weźmie udział w konkursie. Do wygrania 1000 złotych!

Jak zgłosić się na warsztaty?

Na warsztaty mogą zgłaszać się osoby w wieku od 16 do 21 lat. Każdy zgłaszający powinien zapoznać się poniższą instrukcją:
 1. przeczytać regulamin warsztatów,
 2. zapoznać się z programem,
 3. wypełnić formularz zgłoszeniowy online,
 4. poczekać na informację zwrotną, w której zostanie poinformowany o przyjęciu na warsztaty,
 5. wziąć udział w warsztatach i zrealizować film!

Udział w programie „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to unikalna okazja, żeby dowiedzieć się, jak wygląda praca filmowca! Zeszłoroczna edycja warsztatów została uhonorowana Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej!

Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (7. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.