Przejdź do treści

Prezentujemy etiudy zrealizowane w ramach Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza podczas 10. edycji WAMA Film Festival

Za nami kolejna edycja Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza, które stanowią kontynuację projektu organizowanego przez Stowarzyszenie FILMFORUM oraz ukraińską organizację CinemaHall od 9 lat.

W dniach 1-7 października w Olsztynie odbyły się Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza. Młodzież z Polski, Ukrainy i Francji spędziła tydzień przepełniony dyskusjami, nauką obsługi profesjonalnego sprzętu, pisaniem scenariuszy oraz pracą na planach zdjęciowych. Celem przedsięwzięcia była również szeroko rozumiana integracja i i możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni wśród młodych pasjonatów kina.

Efekty pracy grup warsztatowych – trzy autorskie etiudy filmowe, prezentujemy poniżej:

Apparition | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn.

It is about to rain | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn.

Trzeci film – „Mr Perfect” powstał z inicjatywy młodzieży i jest niejako odpowiedzią na jedną z zeszłorocznych etiud o tym samym tytule. Niezmiernie cieszy nas, że uczestnicy warsztatów czują się swobodnie w swoim gronie, wracają na kolejne edycje projektu, a wolnym czasie dalej chcą tworzyć filmy – także te żartobliwe.

Mr Perfect | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

„Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza” finansuje Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2023”.

Projekt współfinansuje Unia Europejska.

Partnerami edukacyjnymi warsztatów są CinemaHall (Ukraina) i Kinographe (Francja).