Przejdź do treści

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Rozalią Mierzicką

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania. Spotkanie z Rozalią Mierzicką

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez Rozalię Mierzicką, laureatką Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepsza Aktorka”. Odtwórczyni głównej roli w filmie „Moje serce” opowie o aktorstwie filmowym. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 3 lutego 2021 r. o godz. 18:00.

„MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to cykl edukacyjny pogłębiający wiedzę na temat tajników realizacji dzieła filmowego. Podczas 7. edycji o swoich doświadczeniach opowiadają laureaci Nagród im. Jana Machulskiego.

Aktorstwo filmowe będzie tematem spotkania z Rozalią Mierzicką,  odtwórczynią głównej roli w filmie „Moje serce” w reżyserii Damiana Kocura. Mierzicka w 2004 roku ukończyła PWST we Wrocławiu. Aktorka przez wiele lat była związana z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Współpracowała z Teatrem Powszechnym w Warszawie, z TR Warszawa, a obecnie z warszawskim Teatrem Studio. W 2018 roku otrzymała nagrodę główną za rolę kobiecą na 13. Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim. Zagrała również w wielu filmach i serialach. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w filmie „Moje Serce” w reż. Damiana Kocura. Zagrała również m.in. w filmie Jana Komasy „Sala Samobójców: Hejter”.

Spotkanie poprowadzi Błażej Hrapkowicz – dyrektor programowy Stowarzyszenia FILMFORUM, prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer.

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 3 lutego 2021 r. o godz. 18:00:

HARMONOGRAM KOLEJNYCH MASTERCLASSÓW:

10 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Bartłomiej Piasek i Piotr Wójcik – montaż filmowy

17 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Ewa Jastrzębska – organizacja produkcji filmowej

Powyższe działania programowe realizowane są w ramach 7. edycji projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.