Przejdź do treści

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Piaskiem & Wójcikiem

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania. Spotkanie z Piaskiem & Wójcikiem

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez duet artystyczny Piasek & Wójcik, laureatów Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Montaż”. Autorzy montażu do „Jazdy obowiązkowej” opowiedzą m.in. o wyborze drogi zawodowej, współtworzeniu filmów dokumentalnych i fabularnych oraz współpracy z reżyserami. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 10 lutego 2021 r. o godz. 18:00.

„MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to cykl edukacyjny pogłębiający wiedzę na temat tajników realizacji dzieła filmowego. Podczas 7. edycji o swoich doświadczeniach opowiadają laureaci Nagród im. Jana Machulskiego.

Duet artystyczny Piasek & Wójcik opowie o montażu filmowym. Duet montażowy tworzony przez Bartłomieja Piaska oraz Piotra Wójcika, montażystów współpracujących razem od 2015 roku. Piotr Wójcik jest absolwentem Wydziału Montażu w PWSFTviT w Łodzi. Wyróżnieni za montaż pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Diagnosis” na Międzynarodowym Festiwalu Dokumentalnym DOKER w Moskwie, a także na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie za krótkometrażowy film fabularny „Koniec widzenia”, który uczestniczył w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 70. MFF w Cannes. W 2019r. debiutujący w montażu pełnometrażowego filmu fabularnego filmem „Nic nie ginie” w reż. Kaliny Alabrudzińskiej, obecnie pracujący nad filmem fabularnym „Orzeł. Ostatni patrol” Jacka Bławuta.

Spotkanie poprowadzi Marta Sikorska – rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia FILMFORUM.

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 10 lutego 2021 r. o godz. 18:00:

KOLEJNY MASTERCLASS ODBĘDZIE SIĘ:

17 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Ewa Jastrzębska – organizacja produkcji filmowej

Powyższe działania programowe realizowane są w ramach 7. edycji projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.