Przejdź do treści

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Michałem Rytlem-Przełomcem

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania. Spotkanie z Michałem Rytlem-Przełomcem

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez Michała Rytla-Przełomca, laureata Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepsze Zdjęcia”. Autor zdjęć do filmu „Sztangista” opowie o realizacji obrazu filmowego. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 27 stycznia 2021 r. o godz. 18:00.

„MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to cykl edukacyjny pogłębiający wiedzę na temat tajników realizacji dzieła filmowego. Podczas 7. edycji o swoich doświadczeniach opowiadają laureaci Nagród im. Jana Machulskiego.

Sztuka operatorska będzie tematem spotkania z Michałem Rytlem-Przełomcem, autorem zdjęć do „Sztangisty” (reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk) oraz „Nieba bez gwiazd” (reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz). Rytel-Przełomiec studiował fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku operatorskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, uczestnik Berlinale Talent Campus, autor zdjęć do szeregu reklam, teledysków i filmów krótkometrażowych, zdobywca wielu nagród filmowych i fotograficznych m.in. „Doliny Kreatywnej” i „Nagrody Kodaka”. Za zdjęcia do „Sztangisty” został trzykrotnie nominowany i zdobył dwa laury, w tym Nagrodę im. Jana Machulskiego za „Najlepsze Zdjęcia”.

Spotkanie poprowadzi Błażej Hrapkowicz – dyrektor programowy Stowarzyszenia FILMFORUM, prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer.

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 27 stycznia 2021 r. o godz. 18:00:

HARMONOGRAM KOLEJNYCH MASTERCLASSÓW:

3 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Rozalia Mierzicka – aktorstwo filmowe

10 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Bartłomiej Piasek i Piotr Wójcik – montaż filmowy

17 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Ewa Jastrzębska – organizacja produkcji filmowej

Powyższe działania programowe realizowane są w ramach 7. edycji projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.