Przejdź do treści

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Spotkanie z Janem Bujnowskim

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania. Spotkanie z Janem Bujnowskim

Zapraszamy do obejrzenia filmowego wykładu przygotowanego przez Jana Bujnowskiego, laureata Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Scenariusz”. Twórca scenariusza do filmu „Krzyżówka” opowie o zawodzie scenarzysty. Spotkanie będzie udostępnione premierowo na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 20 stycznia 2021 r. o godz. 18:00.

„MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” to cykl edukacyjny pogłębiający wiedzę na temat tajników realizacji dzieła filmowego. Podczas 7. edycji o swoich doświadczeniach opowiadają laureaci Nagród im. Jana Machulskiego.

Tajniki scenariopisarstwa nakreśli reżyser i scenarzysta Jan Bujnowski. Urodzony w 1994 roku w Białymstoku. Studiował dziennikarstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jego krótkometrażowy dokument „Wehikuł czasu” był pokazywany na ponad dwudziestu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad filmami dyplomowymi w Szkole Filmowej w Łodzi. Zdobywca wielu laurów za etiudę filmową „Krzyżówka”, w tym Nagrody im. Jana Machulskiego za scenariusz.

Spotkanie poprowadzi Błażej Hrapkowicz – dyrektor programowy Stowarzyszenia FILMFORUM, prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer.

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz Facebooku Stowarzyszenia FILMFORUM w środę, 20 stycznia 2021 r. o godz. 18:00:

HARMONOGRAM KOLEJNYCH MASTERCLASSÓW:

27 stycznia 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Michał Rytel-Przełomiec – realizacja obrazu filmowego

3 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Rozalia Mierzicka – aktorstwo filmowe

10 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Bartłomiej Piasek i Piotr Wójcik – montaż filmowy

17 lutego 2021 r.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania | Ewa Jastrzębska – organizacja produkcji filmowej

Powyższe działania programowe realizowane są w ramach 7. edycji projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.