Przejdź do treści

Audiowizje

PROJEKTY

AUDIOWIZJE - Warsztaty Kreacji Audiowizualnej

lokalizacja:
Warszawa

Warszawski projekt AUDIOWIZJE stanowi cykl działań z zakresu edukacji audiowizualnej, którego celem jest podkreślenie roli warstwy dźwiękowej w filmie – często niesłusznie niedocenianej zarówno w edukacji, jak i w procesie tworzenia filmu.

Ideą projektu jest zainicjowanie interdyscyplinarnej dyskusji o roli dźwięków w życiu człowieka i rozpowszechnienie idei wykorzystywania przekazu audialnego w różnych dziedzinach sztuki. W ramach projektu odbędą się wykłady oraz warsztaty, podczas których uczestnicy będą zdobywać wiedzę specjalistyczną z zakresu produkcji filmu, realizacji dźwięku, rejestracji terenowej dźwięków i poszukiwania środków wyrazu poprzez warstwę audialną.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Partnerami projektu są Fundacja Shalom oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

AKTUALNOŚCI | Audiowizje

listopad_audiowizje

Co słychać w Warszawie – podsumowanie pierwszego etapu projektu „AUDIOWIZJE – Warsztaty Kreacji Audiowizualnej”

W kameralnej przestrzeni na warszawskim Muranowie uczestnicy projektu „AUDIOWIZJE – Warsztaty Kreacji Audiowizualnej” wsłuchiwali się z zainteresowaniem w wykłady prowadzone przez specjalistów w zakresie realizacji dźwięku w filmie oraz ekspertów badających wpływ dźwięku na nasze życie codzienne. Dwumiesięczny cykl wykładowy dobiegł końca. A już za chwilę – wiosną 2020 roku…