Przejdź do treści

Zgłoś się na warsztaty PFG: Youth Postcards From Grenoble stowarzyszenia Kinographe!

Kinographe

Już 17 lutego 2023 roku rozpoczną się warsztaty organizowane przez należące do The FILMFORUM Group francuskie stowarzyszenie Kinographe. Wystartował nabór polskich uczestników. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2023.

Po latach pandemii, która uniemożliwiała organizację projektu, powracają warsztaty stowarzyszenia Kinographe, które tym razem będą nosić nazwę PFG: Youth Postcards From Grenoble. W dniach 17-26 lutego 2023 roku młodzież z Francji, Polski, Ukrainy, Litwy i Włoch spotka się w alpejskim regionie Francji, by pod okiem profesjonalnych filmowców i doświadczonych edukatorów zrealizować etiudy filmowe skupione na problemach współczesnego świata. W programie przewidziane są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i dni zdjęciowe poświęcone doskonaleniu praktycznego warsztatu filmowego. Warsztaty zwieńczy publiczny pokaz zrealizowanych filmów, po którym planowana jest ich publikacja w internecie.

Warunki uczestnictwa w PFG: Youth Postcards From Grenoble

Warsztaty przeznaczone są dla osób z Polski, Francji, Litwy i Ukrainy w wieku od 18 do 30 lat. Znajomość języka francuskiego nie jest wymagana. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. By wziąć udział, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wyniki rekrutacji zostaną przekazane zakwalifikowanym drogą mailową lub telefoniczną do dnia 2 lutego 2023 roku.

Dodatkowe informacje

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty dwóch posiłków dziennie, zakwaterowania w terminie 17-26 lutego 2023 oraz udziału we wszystkich wydarzeniach ujętych w programie projektu. Od zakwalifikowanych uczestników wymagana jest wpłata zwrotnej kaucji w wysokości 350 złotych. Szczegóły dotyczące depozytu znajdują się w regulaminie projektu.

Przed wyjazdem prosimy o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ):
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz-wypoczynek
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

***

Organizatorem warsztatów jest Kinographe Association.

Stowarzyszenie FILMFORUM jest współorganizatorem projektu.

Projekt współfinansowano ze środków Unii Europejskiej.