Przejdź do treści

Wiosenne praktyki w FILMFORUM

Wystartowała wiosenna edycja programu Praktykuj w kulturze!

Jeśli młode kino to Twój konik, wiążesz swoją przyszłość z pracą w promocji i/lub masz ochotę poznać festiwale filmowe od kuchni oraz zdobyć doświadczenie w organizowaniu filmowych projektów edukacyjnych – zgłoś się!

Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego 2023!

Szukamy stażystów na stanowiska:

📌copywriter/ka

Termin: 28.02.2023 – 30.06.2023
Proponowana ilość godzin:
160 godzin

Zadania:

Wsparcie pracy rzeczniczki prasowej w realizacji strategii marketingowej i PR poprzez przygotowywanie materiałów promujących projekty oraz wydarzenia organizowane przez FILMFORUM:
– pisanie postów i notek prasowych;
– przygotowywanie prostych grafik;
– obsługa mediów społecznościowych w zakresie tworzenia treści;
– współpraca z patronami medialnymi i partnerami;
– przygotowanie ofert i raportów.

Wiedza i umiejętności:

Praktykant/ka nauczy się przygotowywać profesjonalne komunikaty i materiały prasowe (posty, artykuły, oferty, presspacki) oraz formalne wnioski o patronaty i sponsoringi. Praktykant/ka pozna obsługę najpopularniejszego systemu zarządzania treścią (WordPress), powszechnie używanego programu graficznego (Canva) i wdroży się w biznesową obsługę mediów społecznościowych (Facebook, Instagram).

📌specjalist/ka ds. social mediów

Termin: 28.02.2023 – 30.06.2023
Proponowana ilość godzin:
160 godzin

Zadania:

Wsparcie pracy rzeczniczki prasowej w realizacji strategii marketingowej i PR poprzez obsługę oraz monitoring kanałów komunikacyjnych (Facebook, Instagram).

Wiedza i umiejętności:

Praktykant/ka zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu obsługi i analizy serwisów społecznościowych. Nauczy się też profesjonalnego stosowania programu do kreacji graficznych (Canva).

📌 asystent/ka koordynatorki projektu

Termin: 28.02.2023 – 30.06.2023
Proponowana ilość godzin:
240 godzin

Zadania:

Wsparcie w koordynacji programów edukacji filmowej pn. „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” i „Młodzieżowe Warsztaty Reportażu”.
Do zadań praktykanta/ki będzie należała obsługa uczestników, koordynacja działań ekspertów, prace organizacyjne i administracyjne oraz nadzór nad realizacją programu merytorycznego (warsztaty, wykłady, projekcje filmowe, konsultacje z filmowcami).

Wiedza i umiejętności:

Stażysta/ka zdobędzie praktyczne umiejętności organizacyjne, będzie potrafił/a skoordynować działania zespołu, dbać o aspekty formalne związane z realizacją projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz sporządzać raporty z realizowanych przedsięwzięć.

Informacje o programie „Praktukuj w kulturze” realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury można znaleźć pod adresem:

https://pracujwkulturze.nck.pl/praktykuj-w-kulturze/