Przejdź do treści

Startujemy z rekrutacją na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza w Olsztynie

puwf

Jak to jest, stanąć przed kamerą i odegrać zaplanowaną scenę? Albo patrzeć na aktorów przez obiektyw i zatrzymywać ich wizerunek w kadrze? Jakie to uczucie – zobaczyć swój film na dużym ekranie w kinie? Podczas 10. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie młodzież z Polski i Ukrainy po raz kolejny będzie mogła się tego dowiedzieć. Startuje rekrutacja na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza.

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza to propozycja dla każdego, kto jest ciekawy pracy z i przed kamerą. To okazja, by uczestniczyć w każdym etapie procesu powstawania filmu – tworzeniu scenariusza, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu i montażu. Finalnie powstaną reklamy o tematyce społecznej.

Celem przedsięwzięcia jest również stworzenie warunków do integracji i nawiązania międzynarodowych przyjaźni, poznania polskiej i ukraińskiej kultury. Trudno o skuteczniejszy sposób niż wspólna kreatywna praca.

Patron warsztatów – Krystian Dulewicz – to autor zdjęć filmowych i kolega z ekipy festiwalowej, który co roku był jednym z opiekunów młodzieży uczestniczącej w warsztatach. Jego uśmiech i pogoda ducha były legendarne. Odszedł w 2021 roku po walce z chorobą.

Co zrobić, by wziąć udział?

  • przygotować scenariusz krótkiej filmowej reklamy o tematyce społecznej,

Najważniejsze informacje:

  • termin warsztatów: 1-8 października 2023,
  • miejsce: Olsztyn,
  • wiek uczestników: 18 lat,
  • termin nadsyłania zgłoszeń: 20 września 2023,
  • udział w warsztatach jest bezpłatny,
  • język warsztatów: angielski,

10. WAMA Film Festival odbędzie się między 3 a 7 października 2023 roku w Olsztynie.


Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

Producentem festiwalu i organizatorem Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska Sp. z.o.o.

Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

Projekt „INTERFILMLAB – edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (7. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023”.

Partnerem branżowym festiwalu jest Crew United Polska.

Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji imprezy są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), CinemaHall (Ukraina), Malta Film Foundation (Malta) oraz KINOGRAPHE (Francja).

Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A.Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w OlsztyniePaństwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.