Przejdź do treści

Filmy o Warszawie widzianej oczami młodzieży są dostępne online

Filmy o Warszawie widzianej oczami młodzieży są dostępne online

W niedzielę 16 czerwca 2019 r. zakończył się całoroczny program MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Premiera filmów stworzonych przez uczestników warsztatów odbyła się w kinie Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki.

Krótkometrażowe fabuły osadzone w Warszawie zostały przygotowane pod opieką profesjonalistów branży filmowej. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach scenariuszowych reżysera Kuby Czekaja, trenowali umiejętności aktorskie razem z Mateuszem Damięckim i Grzegorzem Milczarczykiem, poznali podstawy pracy z kamerą pod okiem operatora filmowego Andrzeja Wolfa i wysłuchali wskazówek dotyczących postprodukcji filmowej od montażysty Marcina Kota Bastkowskiego.

„Tam Jest Życie”

Film przygotowany przez grupę MASTERCLASS#1, której liderem był Robert Gajzler opowiada historię dziewczyny z małego miasteczka, która marzy o życiu w Warszawie.

„DAWCA”

Grupa MASTERCLASS#2 pod opieką Jakuba Bastkowskiego przygotowała horror o wolontariuszce Centrum Transplantologii, którą podczas rutynowego, weekendowego zbierania podpisów zaczepia dziwny nieznajomy. Od tej chwili rozpoczyna się jej koszmar.

„GRA”

Młodzież pracująca nad projektem przy wsparciu Tomasza Ślesickiego w grupie MASTERCLASS#3 zaprezentowała portret dwojga młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk: chłopaka, popełniającego drobne przestępstwa, oraz młodej niewidomej dziewczyny. Początkowo chłopak wykorzystuje fakt, że jest niewidoma, jednak jej zaskakująca pasja intryguje go i zaczynają wspólnie kreować swój intymny świat, czym przykrywają szarą rzeczywistość.

„SIOSTRY”

Grupa MASTERCLASS#4 wraz z Filipem Drzewieckim przedstawia historię dwóch sióstr, które przyjechały do wielkiego miasta. Spacer po Warszawie odkryje problemy, z którymi będą musiały się zmierzyć.

Organizator: FILMFORUM
Partner: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski

Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF.