Przejdź do treści

Zostań mecenasem młodych twórców. Wesprzyj nas swoim 1%.

Zostań mecenasem młodych twórców. Wesprzyj nas swoim 1%.

Od 2013 roku Stowarzyszenie FILMFORUM posiada status organizacji pożytku publicznego. Dzięki czemu możemy pozyskiwać 1% podatku na naszą działalność statutową. Dziś liczymy na Wasze wsparcie bardziej niż w poprzednich latach. Zobacz, dlaczego warto przekazać nam swój 1%.

Na misję Stowarzyszenia FILMFORUM składają się następujące cele:

  • promocja filmów krótkometrażowych oraz ich twórców;
  • edukacja zarówno twórców, jak i odbiorców sztuki filmowej;
  • wspieranie młodych talentów;
  • działania na rzecz rozwoju branży filmowej.

Wraz z początkiem tego roku rozpoczęliśmy także aktywne działania na rzecz naszych sąsiadów z Ukrainy. Stworzyliśmy m.in. odział naszej organizacji partnerskiej w Warszawie, wspieramy również ukraińskich twórców i twórczynie we wkraczaniu na polski rynek medialny.

Ponadto z zebranych funduszy możemy sfinansować:

  • zakup sprzętu filmowego dla uczestników warsztatów;
  • nagrody w konkursach dla początkujących twórców filmowych;
  • dofinansować działalność edukacyjną skierowaną do młodzieży.

 

Dlaczego takie wsparcie ma sens?

Instytucje kultury, w tym fundacje i stowarzyszenia korzystają z różnych form finansowania swojej działalności. Jedną z nich jest właśnie 1% podatku. Wsparcie instytucji kultury jest teraz szczególnie ważne. Przede wszystkim dlatego, że sektor kultury mocno ucierpiał z powodu pandemii Covid19. Wkraczamy również w zupełnie nową rzeczywistość nie tylko gospodarczą, ale i społeczną. Kultura stanowić będzie jeden z filarów integracji oraz wsparcia emocjonalnego dla przybyłych w aktualnej sytuacji. Dla wielu wciąż będzie miejscem pracy. Dlatego tak ważna jest priorytetyzacja działań mających za zadanie postawić sektor kultury na nogi. Będziemy zatem ogromnie wdzięczni, jeśli w trakcie wykonywania swojego rocznego rozliczenia podatkowego wskażecie Stowarzyszenie FILMFORUM jako organizację dotowaną Waszym 1% podatku. W zamian zobowiązujemy się dołożyć naszą cegiełkę do odbudowy polskiej kultury filmowej poprzez promocję kina, z naciskiem na filmy krótkometrażowe oraz wspieranie twórczego rozwoju młodych talentów sztuki filmowej. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli kontynuować naszą misję!