Przejdź do treści

Ruszają zapisy na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu

mwr

Studenci i licealiści z Warszawy, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z reportażem lub kinem dokumentalnym, od dziś – 17 marca 2023 roku – mogą zapisywać się na kolejną edycję Młodzieżowych Warsztatów Reportażu.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – początek drogi dla przyszłych dziennikarzy i dokumentalistów

Przed nami kolejne edycje wieloletnich programów edukacyjnych Stowarzyszenia FILMFORUM, w ramach których zafascynowana kinem młodzież stawia pierwsze kroki w branży filmowej. Już po raz dziewiąty zapraszamy młodych Warszawiaków do udziału w bezpłatnych warsztatach, podczas których poznają tajniki różnych zawodów filmowych, nauczą się podstaw pracy z kamerą i zmontują swoje pierwsze etiudy.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu to program skierowany do osób, które swoją przyszłość wiążą z dziennikarstwem lub twórczością dokumentalną. W trakcie warsztatów uznani profesjonaliści opowiedzą o swojej pracy i wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne podczas realizacji reportaży lub filmów dokumentalnych. Warsztatowicze będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę, tworząc krótkometrażowe, autorskie projekty osadzone we współczesnej stolicy.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – jak się zgłosić?

By zgłosić się na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu, wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić formularz rekrutacyjny, które znajdują się poniżej:

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu skierowane są do osób w wieku 15-24 lata. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 kwietnia 2023 roku. Kandydaci, którzy zakwalifikują się do projektu, zostaną poinformowani o tym drogą mailową do 17 kwietnia 2023 roku.

***

W tym roku jednocześnie z naborem na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu, uruchamiamy rekrutację na warsztaty filmu fabularnego. Jeśli chcesz zgłosić się do projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”, kliknij tutaj.


Organizatorem programów edukacyjnych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partnerami Młodzieżowych Warsztatów Reportażu są Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Studenckie Stowarzyszenie Filmowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.