Przejdź do treści

Ruszają zapisy na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu

mwr

Studenci i licealiści z Warszawy, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z reportażem lub kinem dokumentalnym, od dziś – 17 marca 2023 roku – mogą zapisywać się na kolejną edycję Młodzieżowych Warsztatów Reportażu.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – początek drogi dla przyszłych dziennikarzy i dokumentalistów

Przed nami kolejne edycje wieloletnich programów edukacyjnych Stowarzyszenia FILMFORUM, w ramach których zafascynowana kinem młodzież stawia pierwsze kroki w branży filmowej. Już po raz dziewiąty zapraszamy młodych Warszawiaków do udziału w bezpłatnych warsztatach, podczas których poznają tajniki różnych zawodów filmowych, nauczą się podstaw pracy z kamerą i zmontują swoje pierwsze etiudy.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu to program skierowany do osób, które swoją przyszłość wiążą z dziennikarstwem lub twórczością dokumentalną. W trakcie warsztatów uznani profesjonaliści opowiedzą o swojej pracy i wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne podczas realizacji reportaży lub filmów dokumentalnych. Warsztatowicze będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę, tworząc krótkometrażowe, autorskie projekty osadzone we współczesnej stolicy.

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – jak się zgłosić?

By zgłosić się na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu, wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić formularz rekrutacyjny, które znajdują się poniżej:

Młodzieżowe Warsztaty Reportażu skierowane są do osób w wieku 15-24 lata. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 kwietnia 2023 roku. Kandydaci, którzy zakwalifikują się do projektu, zostaną poinformowani o tym drogą mailową do 17 kwietnia 2023 roku.

***

W tym roku jednocześnie z naborem na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu, uruchamiamy rekrutację na warsztaty filmu fabularnego. Jeśli chcesz zgłosić się do projektu „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”, kliknij tutaj.


Organizatorem programów edukacyjnych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partnerem Młodzieżowych Warsztatów Reportażu jest Studenckie Stowarzyszenie Filmowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.