Przejdź do treści

Zdobądź cenne doświadczenia podczas jesiennych praktyk w Stowarzyszeniu FILMFORUM!

Powtórzenie tytułu

Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza do aplikowania na praktyki skierowane do młodych ludzi, pragnących rozwijać karierę w obszarze kultury. Na zgłoszenia czekamy do 11 października 2021 r.

Praktyki odbywać się będą w ramach programu „Praktykuj w kulturze”. Podczas tej edycji przygotowaliśmy cztery rodzaje stanowisk stażowych:

  • Redaktor w Biurze Prasowym
  • Redaktor Serwisu Filmowego
  • Koordynator Projektów Edukacyjnych
  • Pracownika Biura Organizacyjnego

Redaktor w Biurze Prasowym

Wymiar praktyk:
240 godzin

Termin realizacji praktyk:
11.10.2021 – 31.03.2022

Wymagania:
– wysokie zdolności językowe, lekkie pióro,
– umiejętność obsługi Social Mediów
– kreatywność, inicjatywa, zaangażowanie

Praktyki w Biurze Prasowym Stowarzyszenia FILMFORUM. Do zadań Praktykanta/ki będzie należało wsparcie pracy PR Managera przy realizacji strategii promocyjnej Stowarzyszenia FILMFORUM, w tym festiwali filmowych oraz projektów edukacyjnych. Obsługa mediów społecznościowych (pisanie postów, dobór i przygotowywanie grafik), prowadzenie monitoringu mediów. Praktykant zdobędzie umiejętność przygotowywania profesjonalnych komunikatów prasowych, materiałów informacyjnych (oferty promocyjne, presspacki), postów w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn), publikacji artykułów w serwisach internetowych (WordPress), projektowania materiałów graficznych, realizacji strategii promocyjnych. Zapraszamy w szczególności osoby wiążące przyszłość zawodową z promocją projektów kulturalnych i edukacyjnych lub dziennikarstwem.

APLIKUJ

Pracownik Biura Organizacyjnego

Wymiar praktyk:
240 godzin

Termin realizacji praktyk:
11.10.2021 – 31.03.2022

Wymagania:
– znajomość programów MS Word, Excel
– dokładność, skrupulatność

Do zadań Praktykanta/ki będzie należała obsługa biurowa projektów kulturalnych, udział w procesie przygotowania projektów, prowadzenie oficjalnej korespondencji z partnerami, obsługa uczestników wydarzeń, udział w ewaluacji przedsięwzięć i raportowaniu działań. Praktykant będzie brał udział w działaniach organizacyjnych i ewaluacyjnych dotyczących wydarzeń kulturalnych oraz programów edukacji filmowej. Zdobędzie umiejętności z zakresu przygotowania, obsługi i realizacji przedsięwzięć kulturalnych. Pozna zasady sprawozdawczości projektów.

APLIKUJ

Koordynator Projektów Edukacyjnych

Wymiar praktyk:
160 godzin

Termin realizacji praktyk:
11.10.2021 – 31.12.2021

Wymagania:
– Zarządzanie, logistyka, administracja, turystyka
– znajomość języka angielskiego (minimum B2)

Do zadań Praktykanta/ki będzie należała obsługa logistyczna i administracyjna programów edukacji kulturalnej. Nadzór nad realizacją programu merytorycznego i harmonogramu projektów (warsztaty, wykłady, projekcje filmowe, konsultacje). Praktykant zdobędzie praktyczne umiejętności organizacyjne, będzie potrafił dbać o aspekty logistyczne i administracyjne związane z realizacją projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz budować relacje z zewnętrznymi interesariuszami.

APLIKUJ

Redaktor Serwisu Filmowego

Wymiar praktyk:
320 godzin

Termin realizacji praktyk:
11.10.2021 – 31.03.2022

Wymagania:
– lekkie pióro
– wiedza filmoznawcza
– łatwość w obsłudze komputera i poznawaniu nowych programów.

Do zadań Praktykanta/ki będzie należało przygotowanie, redakcja i korekta artykułów dotyczących branży filmowej. Obsługa serwisu FILMFORUM.PL i VOD.FILMFORUM.PL. Udział w planowaniu i realizacji harmonogramów publikacji. Udział w procesie rozwijania portalu. Praktykant zdobędzie umiejętności praktyczne dotyczące poszukiwania i weryfikacji informacji i przygotowania tekstów prasowych. Pozna specyfikę pracy w zespole prasowym i podstawowe narzędzia pracy redaktora. Zapozna się z technicznymi aspektami prowadzenia serwisów VOD. Na stanowisku wykorzystane będą programy takie jak WordPress i Canva.

APLIKUJ