Przejdź do treści

Startuje nabór na warsztaty „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”!

Startuje nabór na warsztaty "MASTERCLASS - Szkoła Filmowania"

FILMFORUM nie poddaje się epidemii, dlatego zgodnie z planem rozpoczyna nabór chętnych na 6. edycję warsztatów filmowych „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”. Cały projekt przeniesie się do Internetu – tam spotkacie się z wybitnymi specjalistami z branży filmowej. Termin zgłoszeń mija 9 kwietnia.

Rzeczywistość wokół nas jest inna, więc i warsztaty MASTERCLASS będą inne, ale tylko pod względem technicznym. Taki sam jak co roku, wysoki poziom wiedzy merytorycznej trafi do Was poprzez e-wykłady, ćwiczenia online i webinaria. Zobaczcie kto je poprowadzi, a od razu pobiegniecie po formularz zgłoszeniowy!

Mistrzowie kina online.

MASTERCLASS – Szkoła Filmowania rozpocznie się we wtorek, 14 kwietnia 2020 r. warsztatami online z reżyserii filmowej. Poprowadzi je Łukasz Grzegorzek, reżyser jednego z najbardziej niespodziewanych debiutów w polskim kinie – „Kampera” nagrodzonego m.in. na londyńskim Raindance Film Festival.

O sztuce operatorskiej opowie mistrz kamery Arkadiusz Tomiak, autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych i seriali, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii „Najlepsze zdjęcia”.

Warsztat z budowy scenariusza filmowego poprowadzi dr Michał Oleszczyk – uznany krytyk filmowy, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI i zdobywca nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tajniki montażu w filmie odsłoni Przemysław Chruścielewski, autor montażu m.in. takich filmów jak „Ostatnia rodzina”, czy nominowane do Oscara „Boże Ciało”.

Będzie też o produkcji filmowej – podczas spotkania z Magdaleną Kamińską, producentką m.in. filmu „Wilkołak” nagrodzonego na festiwalach w Rzymie, Porto Alegre, Brukseli i Tallinie.  

Cykl zakończy pomysłodawca i ambasador projektu Mateusz Damięcki, który przeprowadzi z uczestnikami MASTERCLASS warsztaty dotyczące aktorstwa filmowego. 

Masterclass 2020 – jak to działa?

W kilku punktach – jak zgłosić się na warsztaty i zostać ich uczestnikiem? 

  1. Otwarcie rekrutacji: zgłoś się na warsztaty Masterclass-Szkoła filmowania poprzez formularz online – FORMULARZ
  2. Poczekaj na wyniki rekrutacji. Zostaniesz o nich poinformowany mailowo.
  3. Jeżeli zakwalifikujesz się do udziału w warsztatach otrzymasz materiały edukacyjne.
  4. Oglądaj VIDEO-MASTERCLASS z ekspertami z branży. Będą udostępnione bezpłatnie na kanałach YouTube i Facebook
  5. Osoby zakwalifikowane wezmą udział w webinariach z ekspertami. Ich program znajdziesz tutaj – PROGRAM
  6. Zwieńczeniem warsztatów będą praktyczne ćwiczenia filmowe pod e-okiem specjalistów. 
  7. Autor najlepszego pod względem warsztatowym i artystycznym ćwiczenia filmowego otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1.000 złotych.

Nie ma na co czekać – zgłaszajcie się i korzystajcie z wiedzy jaką zdobędziecie w tym i innych programach FILMFORUM EDU.

Regulamin warsztatów znajdziecie poniżej:

Organizator: FILMFORUM
Partner: XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego
Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (6. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.