Przejdź do treści

Zapisy na 6. edycję Młodzieżowych Warsztatów Reportażu już otwarte!

Zapisy na 6. edycję Młodzieżowych Warsztatów Reportażu już otwarte!

Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów poświęconych reportażowi filmowemu oraz rozwijaniu krótkometrażowych projektów dokumentalnych. Na zgłoszenia czekamy do 16 listopada!

Dla przyszłych dziennikarzy, reporterów, operatorów czy montażystów filmowych  warsztaty mogą stać się pierwszym krokiem w kierunku wymarzonego zawodu. Wykładowcami i opiekunami artystycznymi warsztatów będą uznani profesjonaliści, zajmujący się sztuką dokumentu i reportażu filmowego.

Udział w projekcie umożliwi młodym ludziom stworzenie pierwszych, autorskich wypowiedzi filmowych, poruszających zagadnienia związane z ich miejscem zamieszkania – osadzonych tematycznie i wizualnie w realiach współczesnej stolicy.

Warsztaty będą unikalną szansą na rozwijanie własnych projektów dokumentalnych pod opieką doświadczonej dokumentalistki Marii Zmarz-Koczanowicz.

Zajęcia warsztatowe poprowadzą specjaliści w zakresie reżyserii, pracy nad scenariuszem, organizacji produkcji, realizacji obrazu filmowego oraz montażu.

Na warsztaty zapraszamy osoby w wieku od 16 do 24 lat.

Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki i środy w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy od 22 listopada do 18 grudnia 2021 r. Ćwiczenia warsztatowe będą realizowane w wybrane weekendy.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem Młodzieżowych Warsztatów Reportażu jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.