Przejdź do treści

Wolontariusze 8. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie poszukiwani!

Wolontariusze 8. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie poszukiwani!

Współpraca przy organizacji festiwalu filmowego to niezwykła okazja do nabycia nowych kompetencji, poznania specyfiki branży, zawarcia wielu ciekawych znajomości i przeżycia ciekawej przygody! Weź udział w tworzeniu największego wydarzenia w regionie Warmii i Mazur! Na zgłoszenia czekamy do 26 września!

Organizatorzy WAMA Film Festival zapraszają do udziału osoby zainteresowane wolontariatem podczas 8. edycji olsztyńskiego festiwalu. Bogaty program wydarzenia – pokazy filmowe, spotkania ze specjalistami z branży oraz zajęcia edukacyjne – co roku przyciągają szeroką publiczność.

Dla ekipy wolontariuszy będzie to tydzień pełen wrażeń, zawierania nowych znajomości
i budowania atmosfery wartościowego festiwalu.

Wolontariat daje szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu
i działaniem w grupie, pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej. Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca
w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych
i warsztatach filmowych oraz opieka nad zagranicznymi gośćmi
.

Co zapewniamy:

 • doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych;
 • miłą atmosferę i zgrany zespół;
 • udział w serii ciekawych wydarzeń artystycznych;
 • oficjalny certyfikat udziału w wolontariacie festiwalowym;
 • możliwość zaliczenia praktyk studenckich;
 • wyżywienie i ubezpieczenie.
 

Jakich osób szukamy:

 • odpowiedzialnych;
 • zorganizowanych;
 • gotowych na nowe wyzwania;
 • komunikatywnych;
 • gotowych zadeklarować dyspozycyjność podczas całego wydarzenia na poziomie 30 godzin.

Termin realizacji wolontariatu: 4-10 października 2021 r.
Miejsce realizacji wolontariatu: Olsztyn
Wiek wolontariuszy: 18-25 lat

Termin zgłoszeń upływa 26 września 2021 r.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem wolontariatu 8. edycji WAMA Film Festival:

Organizatorzy poinformują zainteresowanych o wynikach kwalifikacji drogą mailową w ciągu 24 godzin od zamknięcia listy zgłoszeń.

Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas WAMA Film Festival obowiązywać będą wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 5-9 października w Olsztynie, a wszystkie projekcje będą miały miejsce w Multikinie w Galerii Warmińskiej (ul Juliana Tuwima 26).

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiegoa głównym współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Program wydarzeń branżowych w ramach cyklu „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation” dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021 oraz ze środków budżetu państwa.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Program Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz Narodowe Centrum Kultury.

Partnerem logistycznym festiwalu jest Grupa JD Kulej Autoryzowany Dealer Marek Ford i KIA w Olsztynie, a partnerem technologicznym BEIKS Machulski.

Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji festiwalu są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy), CinemaHall (Ukraina) oraz KINOGRAPHE (Francja).