Przejdź do treści

Trwa nabór na 9. Pokaz Niezależnych Teledysków podczas CINEMAFORUM

Trwa nabór na 9. Pokaz Niezależnych Teledysków podczas CINEMAFORUM

Produkcja teledysków w czasach pandemii COVID-19 natrafia na te same problemy, z którymi borykają się twórcy wszystkich gatunków sztuki. Izolacja – dobrowolna i przymusowa, odwołane imprezy, kontakty osobiste przeniesione do Internetu i niepewność jutra wymuszają na nas często zmiany w tematyce, stylu i charakterze naszych filmów. Jak poradziliśmy sobie w tym roku? Zapraszamy do podzielenia się z publicznością najnowszymi niezależnymi teledyskami – w tym roku po raz pierwszy będzie to publiczność internetowa.

W związku ze zmianami, jakie czekają festiwal CINEMAFORUM, Pokaz Niezależnych Teledysków również przenosimy w przestrzeń wirtualną. Wiąże się to z następującymi kwestiami:


1. twórcy teledysków uprawniają organizatorów do emisji online wyznaczonej na dzień pokazu zgodnie z zasadami przydzielania wirtualnych wejściówek;

  1. wymogi techniczne przedstawiają się zgodnie z poniższymi wytycznymi:

– przyjmujemy wyłącznie filmy o klatkażu 25 kl/s;

– rozmiar plików nie może być większy niż 4 GB;

3. do plików należy dołączyć informacje o twórcach teledysków i muzyki;

4. termin nadsyłania zgłoszeń: 25 października 2020 r.

 

Jak co roku czekamy na najciekawsze niezależne filmy ilustrujące utwory muzyczne w dowolnym gatunku.

Selekcjonerką i pomysłodawczynią pokazu jest, jak dotychczas, Marta Karnkowska.
Pokaz odbędzie się w ostatni dzień festiwalu CINEMAFORUM (8 listopada 2020 r.).

Pliki z teledyskami prosimy przysyłać na adres: marta.karnkowska@filmforum.pl

CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2020 r. w Warszawie. Głównym obiektem festiwalowym będzie warszawska KINOTEKA.

Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas CINEMAFORUM obowiązywać będą wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerami programowymi imprezy są: Goethe-Institut w Warszawie, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Ośrodek Enterprise Europe Network przy Łukasiewicz – IMBIGS oraz Warszawska Szkoła Filmowa.

Partnerami branżowymi wydarzeń festiwalowych są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Scen Polskich ZASP, Polish Society of Cinematographers oraz Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Program wydarzeń branżowych w ramach cyklu „INTERFILMLAB 4.0” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.