Przejdź do treści

FILMFORUM zaprasza do udziału w wiosennej edycji „Praktykuj w kulturze”

Zapraszamy do aplikowania na staże w FILMFORUM w ramach kolejnej edycji programu „Praktykuj w kulturze”. Czeka na Was pięć stanowisk. Przedłużony nabór trwa do 29 lutego 2024.

„Praktykuj w kulturze” to program, który od lat umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki stażom w FILMFORUM młodzi ludzie wiążący swoją przyszłość z działalnością w sektorze kultury bądź pracą w branży filmowej, reklamowej lub eventowej, mają szanse sprawdzić się na interesujących ich polach oraz rozwinąć swoje umiejętności zawodowe. W ramach edycji wiosennej w 2024 roku FILMFORUM przygotowało 5 stanowisk:


Koordynator/ka programu edukacyjnego

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie organizacji programów edukacji filmowej.

TERMIN PRAKTYK: 27.02.2024 – 30.06.2024

DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 160 godzin

TRYB: minimum 2 dni w tygodniu (praktyki również w weekendy)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
Zadaniem Praktykanta/ki będzie udział organizacji programów edukacyjnych: „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” i/lub „Młodzieżowe Warsztaty Reportażu”. Zadania zostaną dopasowane do kompetencji i zainteresowań osoby przyjętej na to stanowisko.

CEL PRAKTYK
Praktykant/ka zdobędzie praktyczne umiejętności organizacyjne, pozna aspekty logistyczne i administracyjne związane z realizacją projektów z zakresu edukacji kulturalnej.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW
Zapraszamy osoby wiążące przyszłość zawodową z branżą kulturalną lub sektorem pozarządowym, zainteresowane zarządzaniem projektami, organizacją eventów i/lub szkoleń, produkcją filmową lub administracją.

LINK DO OGŁOSZENIA:
https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/koordynator-ka-programu-edukacyjnego/


Moderator/ka wirtualnej społeczności

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie ożywiania wirtualnej społeczności młodych ludzi zainteresowanych filmem i korzystających z oferty Stowarzyszenia.

TERMIN PRAKTYK: 27.02.2024 – 30.06.2024

DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 160 godzin

TRYB: minimum 2 dni w tygodniu (tylko w dni robocze)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
Zadaniem Praktykanta/ki będzie współpraca w opracowywaniu strategii angażowania młodyzieży zainteresowanej filmem, planowanie i wdrażanie interaktywnych działań, monitorowanie i moderowanie dyskusji online oraz wspieranie członków społeczności w rozwiązywaniu ich problemów.

CEL PRAKTYK
Praktykant/ka zdobędzie umiejętności w zakresie budowania i zarządzania grupami online oraz współpracy z zespołem w kreowaniu angażujących treści.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW
Zapraszamy osoby wiążące przyszłość zawodową z branżą kulturalną lub sektorem pozarządowym, zainteresowane filmem, animacją kulturalną, PR, nowymi technologiami i środkami komunikacji.

LINK DO OGŁOSZENIA:
https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/moderator-ka-wirtualnej-spolecznosci/


Grafik/Graficzka

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie działań promocyjnych i marketingowych.

TERMIN PRAKTYK: 27.02.2024 – 30.06.2024

DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 160 godzin

TRYB: minimum 2 dni w tygodniu (tylko w dni robocze)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
Zadaniem Praktykanta/ki będzie tworzenie grafik na potrzeby kanałów komunikacyjnych, social mediów oraz ofert partnerskich i marketingowych.

CEL PRAKTYK
Praktykant/ka zdobędzie praktyczne umiejętności dotyczące przygotowania grafik na potrzeby promocji i marketingu. Praktykant/ka pozna zasady związane z realizacją świadczeń sponsorskich oraz przygotowania komunikacji zgodnie ze strategią wizerunkową. Praktykant/ka będzie mieć okazję zaprojektować identyfikację wizualną projektu edukacyjnego i wraz z biurem prasowym współtworzyć jego kampanię.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW
Zapraszamy studentów/ki i absolwentów/ki kierunków artystycznych związanych z projektowaniem graficznym. Praktyki skierowane są do osób o wysokim stopniu samodzielności w obsłudze co najmniej jednego z wymienionych programów graficznych.

DODATKOWE WYMAGANIA
Znajomość obsługi wybranego programu z pakietu Adobe Creative Cloud, Canva Pro.

LINK DO OGŁOSZENIA:
https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/grafik-graficzka-4/


Social Media Manager/ka

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie działań promocyjnych.

TERMIN PRAKTYK: 27.02.2024 – 30.06.2024

DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 160 godzin

TRYB: minimum 3 dni w tygodniu

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
Zadaniem Praktykanta/ki będzie tworzenie angażującego contentu na potrzeby mediów społecznościowych, śledzenie trendów, realizacja założonej strategii promocyjnej. Staż będzie okazją do realizacji własnych pomysłów i inicjatyw.

CEL PRAKTYK
Poznanie mediów społecznościowych od profesjonalnej strony, zdobycie praktycznego doświadczenia w planowaniu strategii promocyjnych wydarzeń kulturalnych, nauka popularnego programu Canva Pro.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW
Preferowane są osoby wiążące przyszłość zawodową z karierą w Internecie, zainteresowane influencingiem, social media managementem, marketingiem, PR i/lub ukierunkowane na działalność związaną z branżą reklamową.

DODATKOWE WYMAGANIA
Od kandydatów/ek oczekujemy entuzjazmu, kreatywności i komunikatywności, skuteczności w budowaniu zaangażowania na profilach w mediach społecznościowych (wystarczą prywatne konta), dobrego rozeznania w serwisach Instagram i Tik Tok oraz chęci poznawania nowych trendów i zgłębiania nowych możliwości social mediów. Zainteresowanie kinem oraz branżą filmową będzie dodatkowym atutem.

LINK DO OGŁOSZENIA:
https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/social-media-manager-ka_42763/


Administrator/ka stron internetowych

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie obsługi stron internetowych.

TERMIN PRAKTYK: 27.02.2024 – 30.06.2024

DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 160 godzin

TRYB: minimum 3 dni w tygodniu (tylko dni robocze)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
Zadaniem Praktykanta/ki będzie obsługa stron internetowych w zakresie monitorowania i aktualizacji treści, publikacji artykułów, rozbudowy poszczególnych podstron, aktualizacji modułów reklamowych.

CEL PRAKTYK
Praktykant/ka pozna organizacyjne i techniczne podstawy budowania i obsługi stron internetowych w oparciu o system WordPress.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW
Brak

LINK DO OGŁOSZENIA:
https://pracujwkulturze.nck.pl/praca/administrator-ka-stron-internetowych/

***

Praktyki odbywają się w ramach porozumienia wolontariackiego i nie przewidują wynagrodzenia dla Praktykantów/tek.

Regulamin projektu dostępny jest pod adresem:
https://www.nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projekty/praktykuj-w-kulturze/dokumenty