Przejdź do treści

Startuje wiosenna edycja programu Praktykuj w kulturze!

Startuje wiosenna edycja programu Praktykuj w kulturze!

Studiujesz kierunek artystyczny lub humanistyczny? Interesujesz się sztuką, kulturą i  chciałbyś poznać kreatywnych ludzi? Myślisz o twórczej pracy, ale nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od praktyk w FILMFORUM!

Praktyki odbywać się będą w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Praktykuj w kulturze”. 

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2022 r.

Podczas tej edycji Stowarzyszenie FILMFORUM przygotowało dwa stanowiska stażowe:

  • Redaktor/ka w Biurze Prasowym
  • Koordynator/ka Projektu
 

Wymiar praktyk:
240 godzin

Termin realizacji praktyk:
01.03 – 30.06.2022 r.

Niewątpliwą korzyścią z wzięcia udziału w projekcie jest otrzymanie dokumentów:

  • listu rekomendującego od instytucji lub organizacji, w której odbędziesz praktyki 
  • oraz zaświadczenia od Narodowego Centrum Kultury o udziale w projekcie.
 

Poza tym dla praktykantów i praktykantek, którzy ukończyli praktyki i zostały dopełnione wszystkie formalności Narodowe Centrum Kultury przygotowuje specjalne bezpłatne szkolenie oraz ciekawy webinar, które pomogą Wam w budowaniu dalszej drogi zawodowej. Będzie to też okazja do spotkania się z innymi uczestnikami i uczestniczkami projektu oraz z pracownikami i pracowniczkami Narodowego Centrum Kultury.

Redaktor/ka w Biurze Prasowym

Wymagania:
– wysokie zdolności językowe, lekkie pióro

Zapraszamy osoby wiążące przyszłość zawodową z marketingiem i PR i/lub ukierunkowane na działalność związaną z branżą reklamową.

Opis praktyk:

Do zadań Praktykanta/tki będzie należało wsparcie pracy rzecznika prasowego – realizacja strategii marketingowej i PR, obsługa mediów społecznościowych, współpraca z patronami medialnymi, przygotowanie ofert współpracy, opracowanie materiałów prasowych.

Praktykant/ka nauczy się przygotowywać profesjonalne komunikaty i materiały prasowe (oferty, presspacki) oraz formalne wnioski o patronat medialny i honorowy. Praktykant/ka pozna narzędzia do obsługi mediów społecznościowych (Facebook, Instagram) i serwisów internetowych (WordPress), będzie tworzył/a kreacje na ich potrzeby. Istotnym elementem stażu będzie także przygotowanie konferencji prasowej.

Koordynator/ka projektów

Wymagania:

Zapraszamy osoby wiążące przyszłość zawodową z zarządzaniem projektami kulturalnymi i  edukacyjnymi, logistyką, administracją, turystyką.

Opis praktyk:

Do zadań Praktykanta/tki będzie należała obsługa logistyczna i administracyjna programów edukacji kulturalnej prowadzonych przez Stowarzyszenie FILMFORUM, w tym nadzór nad realizacją programu merytorycznego i harmonogramu projektów (warsztaty, wykłady, projekcje filmowe, konsultacje).
 
Praktykant/ka zdobędzie praktyczne umiejętności organizacyjne, będzie potrafił/a dbać o aspekty logistyczne i administracyjne związane z realizacją projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz budować relacje z zewnętrznymi interesariuszami.