Przejdź do treści

Ruszyły zapisy na warsztaty ,,ABC PRACY Z KAMERĄ”!

Ruszyły zapisy na warsztaty ,,ABC PRACY Z KAMERĄ”!

Festiwal KAMERALNE LATO w Radomiu to unikalne wydarzenie łączące specjalistówz branży filmowej z fanami niezależnego młodego kina i osób, które myślą o karierze w świecie filmu. Właśnie rusza nabór na bezpłatne warsztaty ,,ABC PRACY Z KAMERĄ” będące szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy na planie filmowym.

Warsztaty skierowane są do młodych osób zafascynowanych światem filmu oraz osób pragnących związać swoją przyszłość z branżą filmową, które nie mają doświadczenia w pracy z kamerą i na planie zdjęciowym. Uczestnicy pod okiem doświadczonych opiekunów nauczą się jak od podstaw zrealizować krótki film. Do udziału wystarczą: wyobraźnia, pajsa oraz chęć poszerzania swojej wiedzy.

W trakcie warsztatów uczestnicy wezmą udział w spotkaniach ze specjalistami pracującymi w branży filmowej oraz w praktycznych ćwiczeniach z profesjonalnym sprzętem filmowym. Stworzą również własną reklamę o tematyce społecznej. Wydarzenie będzie okazją do spróbowania swoich sił w  pracy na planie oraz działaniu w grupie.

Nie zabraknie:

  • kreatywnej zabawy na planie filmowym;
  • przyjaznych relacji;
  • letniej atmosfery;
  • zaangażowanych mentorów;
  • ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy.


Termin: 3-9 lipca 2022 r.
Miejsce: Radom
Wiek uczestników: 15-22 lata

Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w nowoczesnych przestrzeniach Pracowni Nowych Mediów działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury AMFITEATR w Radomiu. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zajęcia dedykowane są przede wszystkim młodzieży z Radomia i okolic.

Aby zgłosić się na warsztaty należy przeczytać regulamin oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Termin zgłoszeń mija 16 czerwca 2022 r.

Wydarzenie jest częścią 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, które odbędą się w dniach 3 – 9 lipca 2022 r. w Radomiu.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Projekt współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Sponsorem wydarzenia jest Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Partnerami branżowymi są: CINEMAHALL (Ukraina), KINOGRAPHE (Francja)
i Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerami edukacyjnymi są: American Corner Radom, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Education USA.

Partnerem logistycznym wydarzenia jest KIA Plejada.

Partnerami organizacyjnym są: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR, Pracownia Nowych Mediów, Hufiec ZHP Radom-Miasto.

Towarzyszące wydarzeniu działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej (3. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum festiwalowym 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.