Przejdź do treści

Ruszyła polska część projektu „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation”!

Ruszyła polska część projektu „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation”!

Młodzi filmowcy spotkali się w Olsztynie, gdzie przez niemal tydzień będą uczestniczyć w warsztatach i wykładach poświęconych praktycznym zagadnieniom w zakresie funkcjonowania w realiach nowoczesnego rynku filmowego. Warsztaty odbywają się w ramach sekcji branżowej 8. edycji WAMA Film Festival.

Ideą warsztatów „INNOVATIVE DIRECTING ACADEMY” jest upowszechnienie specjalistycznej wiedzy o promocji i sprzedaży dzieł audiowizualnych na rynku międzynarodowym. Program skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zawodowo zainteresowanych produkcją, dystrybucją i profesjonalną promocją filmów. W warsztatach wezmą udział uczestnicy z Polski, Francji, Norwegii i Włoch oraz zagraniczni eksperci. Zajęcia potrwają do 9 października 2021.

W ramach projektu odbędą się zarówno wykłady, jak i praktyczne zajęcia warsztatowe i networkingowe. Celem projektu będzie dostarczenie młodym filmowcom (przede wszystkim producentom i reżyserom, ale także osobom planującym rozwój zawodowy w takich specjalizacjach jak agent sprzedaży, czy dystrybutor filmowy) wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego oraz możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego polskiego kina już na etapie rozwoju projektów filmowych i planowania produkcji, a nie – jak to zazwyczaj bywa – dopiero na etapie promocji gotowego filmu.

Warsztaty w Olsztynie poprowadzą:

  • Laura Abbaleo – specjalistka w zakresie filmowych kampanii promocyjnych;
  • Barbara Białowąs – reżyserka, scenarzystka;
  • Alex Leszczyńska – specjalistka od development i finansowania;
  • Piotr Domalewski – reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor;
  • Alek Pietrzak – reżyser, scenarzysta;
  • Mateusz Pacewicz – scenarzysta i reżyser filmowy;
  • Eivind Myklebost Nordengen – dyrektor programowy Amandus Film Festival.

 

Część pitchingową poprowadzi dyrektor programowy Stowarzyszenia FILMFORUM, krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.

Projekt „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation” dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014 2021 oraz ze środków budżetu państwa.

 

Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji.

 

Organizacjami partnerskimi są: Stiftelsen Amandusfestivalen i Stowarzyszenie FILMFORUM.

 

Festiwale partnerskie, biorące udział w projekcie to: AMANDUS BLIKKFANG Lillehammer International Student Film Festival oraz WAMA Film Festival w Olsztynie.