Przejdź do treści

Ruszył nabór filmów do konkursów 8. edycji WAMA Film Festival

Ruszył nabór filmów do konkursów 8. edycji WAMA Film Festival

Wystartował nabór filmów do dwóch sekcji konkursowych ósmej edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. To największe wydarzenie filmowe Warmii i Mazur. Do 2 sierpnia można zgłaszać propozycje do Konkursu Filmów Krótkich oraz Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych. Festiwal odbędzie się w dniach 5-9 października 2021 r.

 

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych zaprezentowane zostaną pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy i profesjonaliści z kilku krajów. Koordynatorem programowym sekcji jest ceniony krytyk filmowy młodego pokolenia Piotr Czerkawski. Polski dystrybutor najlepszego tytułu otrzyma Grand Prix i nagrodę finansową. Swoje wyróżnienie przyzna też festiwalowa publiczność.

Młodzi reżyserzy i reżyserki w Konkursie Filmów Krótkich rywalizują o Grand Prix i Nagrodę Specjalną za Najlepszy Debiut, którym towarzyszą nagrody finansowe. Dodatkowo, swoją wyróżnienie przyzna Jury Warmii i Mazur. W trakcie siedmiu edycji WAMA Film Festival zaprezentowano ponad sto filmów krótkometrażowych, a w olsztyńskim konkursie triumfowali m.in. Piotr Domalewski czy Klara Kochańska. W zeszłym roku laureatem Grand Prix został Damian Kocur, reżyser fabularnego filmu krótkometrażowego „Dalej jest dzień”. Już na początku maja zostanie on zaprezentowany w prestiżowym. cyklu New Directors/New Films 2021 w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W ramach Konkursu Filmów Krótkich przyznane zostaną też nominacje do cenionych Nagród im. Jana Machulskiego dla twórców filmów krótkometrażowych

Ósma edycja WAMA Film Festival odbędzie się w dniach 5-9 października 2021 r. w Olsztynie. Ostateczny kształt festiwalu będzie odpowiadał aktualnym zaleceniom administracji państwowej
i samorządowej w zakresie epidemiologicznym.

Szczegóły dotyczące naboru filmów można znaleźć na stronie festiwalu pod linkiem https://wamafestival.pl/nabor-filmow-2021/

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a głównym współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Towarzyszące Festiwalowi działania branżowe i edukacyjne dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021 oraz ze środków budżetu państwa w ramach projektu „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation”.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Stiftelsen Amandusfestivalen, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.