Przejdź do treści

PRZEDSTAWIAMY WYKŁADOWCÓW MŁODZIEŻOWYCH WARSZTATÓW REPORTAŻU

PRZEDSTAWIAMY WYKŁADOWCÓW MŁODZIEŻOWYCH WARSZTATÓW REPORTAŻU

Już 24 listopada ruszają 5. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu. Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy wyjątkowych wykładowców – specjalistów w swoich dziedzinach. Pod ich czujnym okiem uczestnicy będą rozwijać swoje projekty filmowe.

Stowarzyszenie FILMFORUM ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy cykl wykładów i warsztatów z wieloletnimi praktykami z branży filmowej i telewizyjnej. Udział w zajęciach pozwoli zdobyć doświadczenie na wszystkich etapach procesu realizacji oraz produkcji reportażu filmowego i telewizyjnego. Finalnym efektem warsztatów będą krótkie reportaże uczestników, zrealizowane pod okiem profesjonalistów. Każda etiuda powstanie przy indywidualnym wsparciu ekspertów w zakresie reżyserii, scenopisarstwa, realizacji obrazu filmowego, montażu oraz postprodukcji. Wszystkie zajęcia będą realizowane w formule wykładów online, interaktywnych webinariów oraz indywidualnych konsultacji.

Opiekę artystyczną nad warsztatami obejmie prof. Maria Zmarz-Koczanowicz – wybitna dokumentalistka, wieloletnia wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserka takich filmów, jak „Dworzec Gdański”, „Pokolenie ‘89” czy „Still Alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim”. Prof. Maria Zmarz-Koczanowicz przedstawi, jak wyglądają poszczególne etapy pracy nad scenariuszem filmu dokumentalnego i reportażu.

Operator filmowy i telewizyjny Andrzej Wolf wprowadzi uczestników w temat świadomego posługiwania się urządzeniami do rejestracji obrazu.

O kulisach pracy reportera telewizyjnego opowie Mateusz Górny, reżyser filmów niezależnych, operator filmowy, pracujący od lat przy programach „Interwencja” czy „Państwo w państwie” realizowanych w Telewizji Polsat.

Tajniki pracy montażysty odsłoni Przemysław Chruścielewski, autor montażu m.in. takich filmów jak „Ostatnia rodzina”, czy nominowane do Oscara „Boże Ciało”.

Z kolei Marta Sikorska, specjalistka od działań PR, rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia FILMFORUM poruszy temat promocji materiałów filmowych w sieci Internet.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz. 

Ze względu na obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii i konieczność zastosowania się do bieżących wytycznych, dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego projekt w roku 2020 będzie realizowany za pośrednictwem sieci Internet.

Organizatorem 5. Młodzieżowych Warsztatów Reportażu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.