Przejdź do treści

CINEMAFORUM: Startuje nabór zgłoszeń na 11. Pokaz Niezależnych Teledysków

pokaz niezależnych teledysków

CINEMAFORUM: Startuje nabór zgłoszeń na 11. Pokaz Niezależnych Teledysków

Od dziś można nadsyłać zgłoszenia na 11. Pokaz Niezależnych Teledysków. Organizatorzy czekają zarówno na profesjonalne filmy, jak i na klipy amatorskie i offowe.

 

Pokaz Niezależnych Teledysków ponownie w ramach Cinemaforum

Pokaz Niezależnych Teledysków to kultowe wydarzenie, które od 11 lat odbywa się w ramach CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie. Jak co roku, organizatorką i selekcjonerką przeglądu jest producentka imprez kulturalnych i współzałożycielka Stowarzyszenia FILMFORUM – Marta Karnkowska. Celem wydarzenia jest promocja teledysków jako rodzaju twórczej ekspresji, którą pomysłodawczyni pokazu nazywa najbardziej niezależną formą sztuki filmowej.

Teledysk nie podlega żadnym regułom (poza tą, że jest powiązany z utworem muzycznym, rzecz jasna), obejmuje wszelkie formy i gatunki, jakie tylko można sobie wyobrazić  – twierdzi Marta Karnkowska.

Wolność i różnorodność

Stojąca za pokazem idea wolności artystycznej przekłada się na wymagania wobec zgłaszanych klipów. Do przeglądu można nadsyłać teledyski fabularne, animowane oraz videoarty. Obowiązuje też całkowita dowolność, jeśli chodzi o przynależność gatunkową teledysków, a swoje realizacje mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i filmowcy-amatorzy.

Od zawsze impreza ma specjalne miejsce dla filmów, które powstały zgodnie z ideą DIY (do it yourself), zarówno w odniesieniu do teledysków, jak i do muzyki, którą ilustrują – komentuje organizatorka.

Zgłoś swój klip

Teledyski można zgłaszać do 10 października 2022 roku, wypełniając zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

Wyniki selekcji zostaną ogłoszone na stronie CINEMAFORUM i za pośrednictwem mediów społecznościowych imprezy. Pokaz Niezależnych Teledysków odbędzie się 6 listopada 2022 roku w kinie Atlantic.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.