Przejdź do treści

Ruszył nabór na młodzieżowe warsztaty filmowe w Olsztynie!

Ruszył nabór na młodzieżowe warsztaty filmowe w Olsztynie!

Stowarzyszenie FILMFORUM zaprasza młodzież z całej Polski do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacji filmowej w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2021

Nabór potrwa do 20 września 2021 roku. 

Nabycie unikatowych umiejętności z branży filmowej, edukacja międzykulturowa, międzynarodowe przyjaźnie i wspaniale spędzony czas w stolicy Warmii i Mazur – te wszystkie atrakcje czekają na uczestników warsztatów filmowych, które odbędą się w dniach 3-10 października 2021 roku w Olsztynie!

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby w wieku 16-25 lat, które planują rozpoczęcie przygody w branży filmowej i chciałyby zdobyć pierwsze umiejętności związane z pracą na planie. W trakcie wydarzenia uczestnicy z Polski i Ukrainy pod opieką specjalistów będą tworzyć krótkie, nowoczesne formy filmowe skupione wokół tematyki wielokulturowości, relacji sąsiedzkich oraz narodowych tradycji i obyczajów.

Młodzież będzie mogła przekonać się, jak wygląda tworzenie scenariusza, praca na planie, a także postprodukcją filmowa. Stworzone przez młodzież materiały filmowe będą promowane w kanałach Social Media organizatorów, dzięki czemu trafią do szerokiego grona odbiorców z branży filmowej.

Warsztaty odbędą się jako wydarzenie towarzyszące 8. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie – największego festiwalu filmowego na Warmii i Mazurach. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnego udziału w projekcjach filmów konkursowych oraz w spotkaniach ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych.

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w Olsztynie

Termin: 3-10 października 2021 r. | Miejsce: Olsztyn | Wiek uczestników: 16-25 lat

Termin zgłoszeń: 20 września 2021 r.

Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia. Dojazd do Olsztyna uczestnicy muszą zaplanować we własnym zakresie. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM a współorganizatorem Cinemahall (Ukraina).

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2021”.