Przejdź do treści

Krystian Dulewicz
02.10.1985 – 19.12.2021

Krystian Dulewicz 02.10.1985 – 19.12.2021

19 grudnia 2021 roku o godzinie 15:10 zmarł Krystian Dulewicz. Miał jedynie 36 lat. Nasz przyjaciel, dobry człowiek, zawsze gotowy nieść pomoc w każdej sytuacji. Zaangażowany, doświadczony i pełen nieustającej pasji edukator filmowy. Wyjątkową cechą Krystiana była życiowa dewiza, której uosobieniem był podmiot „my” zamiast jakże dziś powszechnego „ja”. To absolutnie altruistyczne i całkowicie pozbawione artystowskiego egocentryzmu podejście do życia, zaskarbiło Krystianowi ogromną życzliwość i szacunek nie tylko wśród najbliższych przyjaciół, ale także wśród setek młodych ludzi uczestniczących w realizowanych przez Niego warsztatach, szkoleniach i programach edukacyjnych. Krystian był niczym czarodziej dobrej energii, nieustannie przekazujący pozytywne emocje wszystkim, którzy go otaczali.

Współtworzył najważniejsze projekty edukacyjne organizowane na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przez FILMFORUM. Bez Krystiana z całą pewnością nie byłoby CINEMAFORUM, WAMA Film Festival, czy KAMERALNEGO LATA. Nie byłoby również tej wspaniałej atmosfery, która towarzyszyła nam podczas Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie. Bez Jego wiedzy i umiejętności nigdy nie odkrylibyśmy tylu filmowych innowacji, technologicznych ciekawostek i nowatorskich metod edukacyjnych.

Szczególnym i największym dokonaniem Krystiana było zbudowanie zżytej, przyjacielskiej i lojalnej ekipy oraz wprowadzenie do wszystkich naszych wspólnych działań potężnego ładunku radości i optymizmu. Radości i optymizmu, które towarzyszyły Mu do ostatniego dnia życia. To właśnie dzięki temu udało mu się dzielnie walczyć z ciężką chorobą oraz znosić przez długie miesiące niezwykle wyczerpujący fizycznie i psychicznie proces leczenia.

Krystian żył zawsze na sto procent, korzystał z każdego dnia, z każdej chwili. Odszedł zdecydowanie za szybko… Dziś nie żegnamy się z Krystianem. Pozostanie on nieodłącznym filarem wszystkich naszych działań, ich inspiratorem i motywatorem. Naszym obowiązkiem jest podtrzymanie pamięci o Nim. To ona sprawia, że Ci, którzy odeszli są wciąż obecni w naszym życiu.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.