Przejdź do treści

KAMERALNE LATO 2020: rozpoczął się nabór filmów do konkursów

Kameralne Lato 2020:
rozpoczął się nabór filmów do konkursów

Rusza nabór filmów do konkursów 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Filmy krótkometrażowe można zgłaszać do dwóch sekcji konkursowych: Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną do 29 czerwca 2020 r. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Radomiu w sierpniu tego roku, by wspólnie oglądać dobre kino.

Festiwal Kameralne Lato od 13 lat stawia na promocję młodego polskiego kina i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, poprzez zachęcanie do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze filmowej. Organizatorzy prezentują starannie wyselekcjonowane krótkie metraże, których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który zmienia się na naszych oczach m.in. pod wpływem epidemii Covid-19.

Konkurs Główny: gorące lato, gorące dyskusje

Warto podkreślić, że Kameralne Lato jest platformą do gorących i szczerych dyskusji. W Konkursie Głównym zawsze prezentowane są filmy, które budzą emocje, rodzą pytania i nigdy nie pozostawiają widza obojętnym.

Jak co roku twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.

Konkurs Hyde Park: masz szalony film, zgłoś go tutaj!

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK to z kolei miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych i eksperymentalnych. Filmów, które wykraczają poza “gatunkowe szuflady”.

Do tego konkursu, zgodnie z powiedzeniem – “Sky is the limit” – każdy może zgłosić swój film. Jedynym ograniczeniem jest czas jego trwania – nie może być dłuższy niż 15 minut.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych w serwisie internetowym festiwalu: www.kameralnelato.pl.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest także ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Radom.

Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.