Przejdź do treści

FREEDOM Film Festival

PROJEKTY

FREEDOM Film Festival

lokalizacja:
Radom

koordynacja:
Łukasz Adamski
dyrektor artystyczny
Bartosz Bednarczyk
dyrektor organizacyjny

więcej informacji:
freedomfilmfestival.pl

FREEDOM Film Festival zrodził się w 2022 roku na kanwie imprezy filmowej o ugruntowanej tradycji, organizowanej w Radomiu od 2008 roku. Pierwotnie – jako międzynarodowa sekcja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, następnie – jako w pełni samodzielne wydarzenie, łączy w sobie specjalistyczną formę festiwalu skierowanego do międzynarodowego środowiska filmowego z koncepcją imprezy otwartej, adresowanej do szerokiego grona odbiorców.

Formuła festiwalu skoncentrowana jest wokół idei wolności, rozumianej nie tylko w wymiarze artystycznym, ale także osobistym, społecznym, kulturowym, narodowym i geopolitycznym. W ramach FREEDOM Film Festival prezentowane jest kino, które przypomina o istocie wolności oraz inspiruje do zrozumienia nie tylko najbliższej nam rzeczywistości, ale również do głębszego spojrzenia na geopolitykę oraz mechanizmy społeczne w globalnym wymiarze. 

Misją festiwalu jest stworzenie przestrzeni nieskrępowanej rozmowy o wolności i promowanie jej idei. Do dyskusji, debat i spotkań towarzyszących projekcjom filmowym zapraszane są osoby o najróżniejszych poglądach i wrażliwościach społecznych.

SEKCJA KONKURSOWA
W ramach FREEDOM Film Festival odbywają się dwa przeglądy krótkich metraży o charakterze konkursowym – Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, gdzie zwycięski tytuł nagradzany jest Platynowym Łucznikiem. Twórcy dzieł prezentowanych w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Krótkometrażowych mają natomiast szanse na zdobycie Złotego Łucznika oraz nominacji do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego.

 

AKTUALNOŚCI | FREEDOM Film Festival