Przejdź do treści

Filmy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej na VOD.FILMFORUM.PL!

Filmy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej na VOD.FILMFORUM.PL!

VOD.FILMFORUM.PL zaprasza na kolejną dawkę filmowych emocji! Tym razem zachęcamy do obejrzenia 11 krótkich metraży zrealizowanych przez studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W tej puli znalazły się zarówno fabuły, jak i dokumenty – wiele z nich wielokrotnie nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. Wszystkie filmy dostępne są bezpłatnie!

VOD.FILMFORUM.PL to platforma zapewniająca dostęp do różnorodnych materiałów wideo, której wyróżnikiem jest prezentacja kina krótkometrażowego – filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, ale także materiałów edukacyjnych, branżowych i etiud warsztatowych.

Wiele udostępnionych na platformie filmów to już dzisiaj klasyki gatunku, docenione zarówno przez widzów, krytyków, jak i selekcjonerów festiwali polskich i zagranicznych. Jeżeli nie widzieliście tego unikatowego kina krótkometrażowego – dajcie się porwać filmowym emocjom, które zapewni 11 filmów z Gdyńskiej Szkoły Filmowej zrealizowanych w latach 2015 – 2017: „Między nami”, „Casting”, „Koniec widzenia”, „Pola”, „Czułość”, „Kroki”, „Rap Braders”, „Mleko”, „Fasfood”, „Dzieciak” i „W narożniku”.

W czerwcu polecamy w szczególności 4 filmy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej:

“Koniec widzenia”, scen. i reż. Grzegorz Mołda

(2017, prod. Gdyńska Szkoła Filmowa)

Obsada: Zofia Domalik, Juliusz Chrząstowski, Eryk Kulm, Szymon Sędrowski, Maciej Wizner, Rafał Kozok, Krzysztof Suszek, Łukasz Proch.

Marta pracuje w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się pomóc chłopakowi. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje informacja, którą Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.

“Pola”, scen. i reż. Edyta Rembała

(2017, prod. Gdyńska Szkoła Filmowa)

Obsada: Marta Kosińska, Hania Kowalkowska, Magdalena Smalera, Michał Kowalski.

Jedenastoletnia Pola nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicę. Wraz z chorą siostrą ma zostać pod opieką ojca. Dziewczynka robi wszystko, żeby zatrzymać mamę w domu. Po jej wyjeździe Pola postanawia uciec. Zabiera ze sobą młodszą siostrę.

“Czułość”, reż. Emilia Zielonka, scen. Agata K. Koschmieder

(2015, prod. Gdyńska Szkoła Filmowa)

Obsada: Sonia Mietielica, Józef Pawłowski, Dorota Androsz, Zbyszek Węgliński.

Irka i Miłosz to para nastolatków, która na jedną noc zamyka się w pokoju hotelowym. Plan tej dwójki wydaje się doskonale opracowany, a ich działaniu towarzyszy jedna myśl – nasza miłość jest wyjątkowa i niezniszczalna. Ta noc spędzona w hotelu zmieni między nimi wszystko.

“Kroki”, scen. i reż. Karolina Zaleszczuk

(2015, prod. Gdyńska Szkoła Filmowa)

Obsada: Nikola Raczko, Dorota Androsz, Paulina Gałązka, Michał Jaros, Maciej Wizner, Miłosz Sakowski, Adrian Apanel, Jakub Michalski, Rafał Durajewski,, Paweł Śpioch, Marta Trynka.

Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Przypadkowa fascynacja nastolatki nową sąsiadką każe jej szybko dorosnąć.

Prace związane z wykonaniem platformy VOD w ramach serwisu FILMFORUM.PL dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA W SIECI.

Przygotowanie koncepcji merytorycznej i struktury nawigacyjnej serwisu FILMFORUM.PL zrealizowano w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wydawcą serwisu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partnerami serwisu są: Movies Room, Magazyn Filmowy Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Sfilmowani, Bliżej Ekranu, KINOrozmowa i Filmosfera.