Przejdź do treści

Filmoteka Szkolna patronem „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”

Filmoteka Szkolna patronem „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania”

Ruszyła 6. edycja programu edukacji filmowej „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”. Obecna sytuacja wymaga nowych rozwiązań, więc cały projekt przeniósł się do Internetu. Poza webinarami oraz ogólnodostępnymi wykładami on-line zapraszamy uczestników do skorzystania z oferty Filmoteki Szkolnej – programu edukacyjnego Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Wszystkie lekcje on-line zaprojektowane w oparciu o filmy dostępne bezpłatnie dla szkół poprzez stronę Filmoteki Szkolnej nawiązywać będą do programu warsztatów i treści, które poruszą wykładowcy w swoich prelekcjach. Filmoteka Szkolna stwarza nowe możliwości nauczania on-line. Dla uczniów to nie tylko szansa na obejrzenie obowiązkowych pozycji z klasyki polskiego kina. Zbiory Filmoteki zawierają także opinie ekspertów, recenzje czy komentarze najbardziej znanych krytyków filmowych. To idealny sposób, żeby zapoznać się z samym dziełem, ale także poznać kontekst jego funkcjonowania w kulturze czy warunki produkcji wynikające ze specyfiki okresu powstania danego filmu. 

W zasobach Filmoteki Szkolnej nauczyciele i uczniowie znajdą ponad 120 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Zbiór ten zawiera nie tylko filmy – znajdziecie tam również scenariusze lekcji, fotosy, plakaty, oraz polecane książki, czy artykuły z czasopism i gazet.

Filmoteka Szkolna to miejsce dla pasjonatów kina, historii i sztuki oraz dla osób, które edukacją filmową zajmują się zawodowo. Zachęcamy do korzystania z bogatych zbiorów Filmoteki Szkolnej – nie tylko przy okazji warsztatów „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”.

Organizator: FILMFORUM
Partner: XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego
Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (6. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.