Przejdź do treści

8. edycja „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania” zakończona!

8. edycja „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania” zakończona!

Ponad 30 młodych filmowców wzięło udział
w organizowanych po raz ósmy warsztatach filmowych „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”. Wysoki poziom tegorocznych filmów, stworzonych przez uczestników zaskoczył wszystkich. Oto one!

Udział w warsztatach był niezwykłą szansą na zdobycie kompetencje niezbędnych w procesie tworzenia dzieła filmowego oraz poznanie rówieśników, którzy również myślą o rozpoczęciu kariery w branży filmowej. Przez dwa miesiące uczestnicy szkolili swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów w branży, a następnie przy wsparciu opiekunów artystycznych stworzyli autorskie filmy krótkometrażowe.

Warsztaty i wykłady eksperckie w ramach 8 edycji wydarzenia poprowadzili m.in.:

  • Alek Pietrzak – reżyseria;
  • Mateusz Damięcki – aktorstwo;
  • Michał Oleszczyk – scenariusz;
  • Andrzej Wolf – realizacja obrazu;
  • Rafał Listopad – montaż;
  • Simone Lipińska – produkcja filmowa.

 

Opiekunami artystycznymi grup byli: scenarzystka i reżyserka Anna Morawiec oraz reżyser filmowy Piotr Dylewski, którzy dbali o przebieg procesu produkcji, a także dzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem filmowym.

FILMY WARSZTATOWE

„Brzdęk 132”

Film zrealizowany przez grupę pod opieką Piotra Dylewskiego to krótka opowieść o relacjach ojca z dorastającą córką i zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest stały kontakt z dzieckiem, zainteresowanie jego sprawami, wspieranie pasji i zwyczajne bycie razem.

 „Klucz Do Przyszłości”

Krótki metraż, który zrealizowała grupa prowadzona przez Annę Morawiec opowiada historię dwójki młodych ludzi, których połączył ze sobą przewrotny los. Pozornie błaha sytuacja z życia codziennego jest początkiem głębokiej rozmowy i spotkania dusz.

Finał 8. edycji warsztatów miał miejsce 10 czerwca 2022 r. w siedzibie partnera wydarzenia – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Opiekunowie grup zgodnie podkreślali, że grupy biorące udział w tegorocznej edycji warsztatów nawiązali wyjątkowo bliskie relacje, a ich współpraca i zaangażowanie były godne podziwu.

Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partner: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie.

Projekt „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (8. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.