Zostań wolontariuszem KAMERALNEGO LATA!
KAMERALNE LATO daje szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie, pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej.
Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad gośćmi zagranicznymi. Po zakończeniu rekrutacji zakres i termin działań zostanie indywidualnie dostosowany do każdego z wolontariuszy.
KOGO SZUKAMY?
Propozycja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą przez tydzień przyjrzeć się organizacji dużej imprezy filmowej oraz obcować z gwiazdami ekranu i ważnymi postaciami polskiej kultury. Poszukujemy kreatywnych pasjonatów z pozytywną energią, osób interesujących się filmem, które chciałyby wziąć udział w dużym i prestiżowym wydarzeniu.
Wolontariat to okazja do odbycia atrakcyjnych praktyk studenckich lub stażu zawodowego, zdobycia cennego doświadczenia w pracy przy tego typu wydarzeniach w przyjemnej, kreatywnej atmosferze. Wolontariusze otrzymają oficjalny certyfikat udziału w organizacji 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, zostaną objęci ubezpieczeniem oraz zyskają możliwość udziału w serii ciekawych wydarzeń artystycznych.
Praca nad festiwalem filmowym to jednak nie tylko obcowanie z artystami i kreatywne zadania, ale także niejednokrotnie ciężka praca do późnych godzin nocnych. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się wyzwań, są samodzielni, elastyczni i dobrze zorganizowani.
ZGŁOSZENIA
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia elektronicznego formularza.
Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2020 r.
Aby brać udział w działaniach zespołu wolontariackiego trzeba mieć ukończone 18 lat.
Zapraszamy!
Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.
Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Festiwal współfinansują: Miasto Radom, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.
Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.
Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.
Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.