Przejdź do treści

Zgłoś film na 12. SOLANIN FILM FESTIWAL 2020

Zgłoś film na 12. SOLANIN FILM FESTIWAL 2020

Startuje nabór filmów na 12. SOLANIN FILM FESTIWAL. Amatorzy, profesjonaliści oraz studenci szkół filmowych mogą już zgłaszać swoje fabuły, dokumenty i animacje do rywalizacji w trzech konkursach: niezależnym, offowym oraz animowanym.

Pula nagród 12. Solanina wynosi 5 000 zł, natomiast zdobywca GRAND PRIX otrzyma 3 000 zł. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Trwają zmiany w formule konkursu, które przybliża Dyrektor Solanin Film Festival, Konrad Paszkowski:

Kontynuujemy zmiany w solaninowych konkursach, które zapoczątkowaliśmy dwa lata temu. W tym roku zdecydowaliśmy się ograniczyć długość filmów w Konkursie Offowym i Animowanym do 45 minut. Ponownie liczymy na ambitne produkcje studentów i absolwentów polskich szkół filmowych, ale także pasjonatów, którzy tworzą swoje obraz poza mainstreamem. Konkurs Niezależny jest przeznaczony dla amatorów i samouków do 21 roku życia, a maksymalny czas trwania przesyłanych filmów nie może przekroczyć 20 minut. W konkursie Kina Animowanego rywalizować będą wspólnie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Drogą ewolucji Solanin stał się festiwalem z krótkometrażowymi konkursami, ale nie zapominamy o pełnych metrażach i mamy nadzieję, że w przyszłości udam się uruchomić Konkurs Debiutów.

Nie pieprząc już więcej — jak zawsze liczymy na Wasze wsparcie w offowej misji Solanina i mocne DOSOLENIE W KINIE!
Na filmy Solanin czeka do 30 kwietnia 2020 roku!

KONKURS NIEZALEŻNY

 • Konkurs Niezależny przeznaczony jest dla młodych samouków, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.
 • Wiek reżysera w momencie premiery filmu nie może przekroczyć 21 lat.
 • Konkursu Niezależnego można zgłaszać krótkie filmy fabularne, dokumentalne lub eksperymentalne formy.
 • Do Konkursu Niezależnego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 20 minut.

KONKURS OFFOWY

 • Konkurs Offowy przeznaczony jest dla wszystkich twórców: niezależnych, amatorów, grup filmowych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, które realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 45 minut.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać filmy bez ograniczeń wiekowych.

KONKURS ANIMOWANY

 • Konkurs Animowany przeznaczony jest dla wszystkich twórców: niezależnych, amatorów, grup filmowych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, które realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.
 • Do Konkursu Animowanego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 45 minut.
 • Do Konkursu Animowanego można zgłaszać filmy bez ograniczeń wiekowych.

12. Solanin Film Festiwal odbędzie się w Nowej Soli w dniach 19-23 sierpnia 2020 roku. Festiwal wypełniony będzie niezależnymi produkcjami z Polski, Europy i świata. Poza konkursami filmowymi odbędą się liczne imprezy towarzyszące artystyczne oraz sportowe. Festiwal przyznaje również MOCNEGO SOLANINA nagrodę dla uznanych twórców bezkompromisowego kina. W poprzednich edycjach statuetką wyróżnieni zostali Wojciech Smarzowski, Marek Koterski, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Ryszard Bugajski.