Przejdź do treści

Rusza nabór filmów na 20. CINEMAFORUM

Rusza nabór filmów na 20. CINEMAFORUM

Do 20 września 2021 r. potrwa nabór filmów do Konkursu Głównego CINEMAFORUM – 20. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych.

W Konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje), reprezentujące wszelkie gatunki filmowe. Tematyka filmów jest dowolna. Organizatorzy czekają na filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku, których długość nie przekracza 40 minut.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni jury złożone z zawodowych twórców filmowych, telewizyjnych oraz specjalistów z dziedziny upowszechniania kultury.

– Wszyscy mamy nadzieję, że w tym roku spotkamy się w kinie, ale najlepsze filmy krótkometrażowe z Polski i świata obronią się wszędzie. Po zeszłorocznych doświadczeniach wykorzystamy zarówno tradycyjne pokazy, jak i przestrzeń online, żeby dotrzeć z naszym programem do szerokiej widowni. Tym bardziej zachęcam do zgłoszeń – nie ma lepszego miejsca na świętowanie odrodzenia życia po pandemii niż festiwal filmowy – mówi Błażej Hrapkowicz, dyrektor festiwalu.

Aby zgłosić film do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom drogą elektroniczną.

CINEMAFORUM – 20. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w dniach 3-7 listopada 2021 r. w Warszawie.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz American Film Festival.